Stan Borys w ciężkim stanie trafił do szpitala. Wokalista ma 77 lat

Popularny piosenkarz Stan Borys trafił kilka dni temu do szpitala z poważnymi kłopotami zdrowotnymi. Lekarze podejrzewają udar.

Stan Borys od kilku dni narzekał na intensywne bóle głowy. Partnerka artysty na łamach prasy poinformowała o jego hospitalizacji. 

Stan Borys w szpitalu 

Wokalista został przewieziony do szpitala w ciężkim stanie. Lekarze podejrzewają, że przeżył udar - informuje "Super Express". Na stronie podano:

Przed weekendem Stan nagle poczuł się jeszcze gorzej. Na szczęście nie był wtedy sam, był u niego znajomy. Natychmiast zatelefonowano do zaprzyjaźnionego z Borysem lekarza, a ten zlecił szybkie wezwanie karetki.

Jego partnerka, Anna Maleady po otrzymaniu wiadomości o złym stanie zdrowia muzyka, przyleciała do Polski prosto z Nowego Jorku. Informuje, że sytuacja została opanowana i udało się uniknąć najgorszego:

Mam nadzieję, że najgorsze już za nami. Walczyliśmy o jego życie, a teraz walczymy o zdrowie. 

Stan Borys - biografia

Stan Borys to twórca takich niezapomnianych przebojów jak "Jaskółka uwięziona", "Anna" czy "Popiół i diament". 

 

Jego muzyczna kariera zaczęła się na dobre w 1965 roku, kiedy to razem z Tadeuszem Nalepą założył zespół Blackout. Od 1968 roku występował z grupą Bizony, rok później zaczął karierę solową i wydał debiutancki album. Wtedy też dostał Nagrodę Jury Dziennikarzy na KFPP w Opolu za interpretację piosenki "To ziemia". W 1971 roku dostał z kolei Brązowy Gronostaj na festiwalu w Rennes, rok później wygrał Złoty Medal Olimpiady Piosenki w Atenach i dostał Złotą Płytę dla najlepszego wykonawcy.

W 1972 roku wystąpił w filmie "Uciec jak najbliżej", w którym zagrał sam siebie. W 1973 zdobył Nagrodę Dziennikarzy na KFPP w Opolu za "Jaskółkę uwięzioną" oraz I nagrodę całego festiwalu.

W 1975 roku Stan Borys wyjechał za granicę - najpierw długo mieszkał w Chicago, później w Toronto w Kanadzie i w Las Vegas. W 2004 roku wrócił do Polski. W 2014 roku ukazała się jego ostatnia płyta "Ikona", a w 2007 artysta wydał album "Znieczulica".

Więcej o: