Po 2 latach Voo Voo wraca z nowym albumem: "Za niebawem"

Do sklepów muzycznych trafiła właśnie nowa płyta legendarnego zespołu Voo Voo. Różni się od poprzedniego albumu "7" - jest bardziej żywiołowa i ma mocniejsze gitarowe brzmienie.

Album Voo Voo „7” z 2017 roku zyskał przychylne recenzje. Był spokojny, stonowany, a przy tym skrzył się od emocji. „Za niebawem” jest dynamiczniejsze. Materiał stawia na żywioł, rytm i mocniejsze gitarowe akcenty. Więcej też tym razem odniesień do spraw społecznych i pytań o kondycję moralną człowieka.

Za niebawem” jest zachętą do tego, żeby czytać ze zrozumieniem, żeby coś przemyśleć, żeby nie dać się zmanipulować. Taniec Nadii z teledysku „Się poruszam” symbolizuje wiarę w sztukę, którą uprawia się mimo wszystko

– opisuje w wywiadzie dla „Gazety Wyborczej” lider zespołu Wojciech Waglewski.

W połowie stycznia wydano pierwszy singiel zapowiadający płytę, ze wspomnianą wcześniej piosenką „Się poruszam 1”. W teledysku tego utworu tańczy Nadia Vadori-Gauthier, francuskiej doktor sztuk performatywnych, która od 2015 roku, po zamachu na redakcję Charlie Hebdo, minutą tańca dziennie wyraża swój sprzeciw wobec przemocy.

 

Gościnnie na płycie "Za niebawem" wystąpiły Natalia i Paulina Przybysz, razem ze swoją mamą Anną. Pojawił się także 27-osobowy perkusyjny zespół szkoły Ritmo Bloco. Wersję cyfrową albumu można kupić tutaj. Zaś album na płycie CD w Kulturalnym Sklepie.

Voo Voo na polskiej scenie muzycznej obecne jest już od ponad 30 lat. Zespół wydał do tej pory 26 płyt, "Za niebawem" będzie ich 27. krążkiem. W swojej muzyce miesza różne gatunki, np. rock, jazz i folk.

Więcej o: