Organek nagrał nową piosenkę. "Niemiłość" brzmi jak z repertuaru T.Love

"Niemiłość" to nowa piosenka Organka, której brzmienie przywodzi na myśl przeboje zespołu T.Love takie jak "Warszawa" czy "Jest super". "Niemiłość" jest jednocześnie zapowiedzią reedycji poprzedniego albumu zespołu z kilkoma niespodziankami dla fanów.
Zobacz wideo

Organek przypomina o sobie po trzech latach od wydania poprzedniego albumu i zapowiada reedycję płyty "Czarna Madonna". Ta została wzbogacona o utwory, które fani znają już dobrze z koncertów popularnej grupy oraz dwie nowe kompozycje.

"Niemiłość" - nowa piosenka Organka

Tytuł nowej piosenki Organka nawiązuje do filmu filmu Andrieja Zwiagincewa. Jak podaje Onet, Organek tak wypowiedział się o swoim najnowszym dziele:

Utworem tym chcemy zabrać głos w sprawie obecnie panującego w Polsce nastroju niepokoju i rozlewającej się nienawiści.
 

Od siebie możemy dodać, że ta piosenka już od pierwszych sekund przywodzi na myśl twórczość zespołu T.Love, a zwłaszcza piosenki "Warszawa" czy "Jest super":

 

Reedycja "Czarnej Madonny"

29 marca na rynek trafi nowa wersja albumu "Czarna Madonna". Tym razem wydawnictwo będzie się składać z dwóch płyt. Na nich słuchacze znajdą aż pięć premierowych nagrań - jednym z jest właśnie "Niemiłość". 

Zespół stworzył kompozycje do tekstów Edwarda Stachury "Jestem niczyj" i "Wędrówką życie jest człowieka", a do tego nową aranżację utworu "Ta Nasza Młodość" z repertuaru Zygmunta Koniecznego i Tadeusza Śliwiaka. Każdy z tych kawałków powstał jeszcze we wczesnym etapie działalności zespołu - każdy na specjalną okazję. 

W najbliższym czasie Orgnaka będzie można zobaczyć na żywo w trakcie Fryderyk Festival w Katowicach, który odbędzie się 10 marca. 

Więcej o: