Eurowizja Junior 2019 w Polsce. TVP zorganizuje imprezę w Gliwicach - to oficjalne

Roksana Węgiel wygrała w ubiegłym roku dziecięcą Eurowizję. Dzięki temu w tym roku ta impreza muzyczna odbędzie się w Polsce. TVP wybrało już lokalizację - wygrały Gliwice.
Zobacz wideo

Podano już do oficjalnej informacji, że TVP postanowiło zorganizować tegoroczny finał Eurowizji Junior w Gliwicach. To żadne zaskoczenie, Jacek Kurski już od dawna mówił, że wcale nie chce robić tego w Warszawie. 

Eurowizja Junior 2019 w Gliwicach

6 marca w trakcie konferencji prasowej w siedzibie TVP, prezes stacji Jacek Kurski ogłosił, że postanowił zorganizować dziecięcą Eurowizję w Gliwicach. Jak donosi "Dziennik Zachodni" zdecydowały parametry techniczne tamtejszej hali:

Bardzo ważna była jakość hali i jej dostępność - mówił dziennikarzom prezes Kurski. 
 

Finał Eurowizji Junior 2019 odbędzie się 24 listopada 2019 roku. Jacek Kurski, już po wygranej Roksany Węgiel, nie krył, że "Warszawa nie jest do tego najlepszym miastem", bo nie ma tam odpowiedniej "profesjonalnej hali widowiskowo-sportowej". Stołeczny Torwar jego zdaniem średnio się nadaje, by zorganizować tam międzynarodowy koncert z powodu kiepskiej akustyki. Okazuje się,  że te wymogi techniczne spełnia hala koncertowa w Gliwicach. Impreza odbędzie się zatem w Arenie Gliwice.

Przypominamy, że kandydaturę tego miasta jako pierwszy postulował poseł Jarosław Gonciarz z PiS. Na swoim Facebooku napisał:

Zwróciłem się pisemnie do Prezesa TVP S.A. Pana Jacka Kurskiego, by zachęcić Zarząd TVP S.A. do podjęcia starań o organizację przyszłorocznej Eurowizji dla dzieci w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem Miasta Gliwice jako miejsca finałowego koncertu.

Jak widać prośba okazała się skuteczna. 

Eurowizja Junior 2019 w Polsce 

Wiemy, że TVP podejmie współpracę z miastem-gospodarzem Eurowizji Junior - czyli Gliwicami. Telewizja Publiczna zapewnia, że udział w tym wydarzeniu zapewni międzynarodowy rozgłos oraz reklamę w blisko 20 krajach, które wezmą udział w konkursie. Co więcej, TVP informuje, że będziemy mieć także udział w Eurowizji dla dorosłych - a tę ogląda niemal 200 mln osób na całym świecie. 

Roksana Węgiel wygrała Eurowizję Junior

Zwyciężczynią 16. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci została Roksana Węgiel. Występ młodej polskiej piosenkarki oklaskiwało 15 tysięcy widzów zebranych w hali widowiskowo-sportowej Mińsk-Arena. To pierwszy raz w historii, gdy przedstawicielka  Polski wygrała ten konkurs.

Zwyciężczyni konkursu została wyłoniona na podstawie głosów oddanych przez narodowe jury i telewidzów. Zwycięstwo zawdzięcza właśnie głosom telewidzów. W tegorocznym konkursie wystąpili przedstawiciele rekordowej liczby 20 państw, w tym debiutujące telewizje z Kazachstanu i Walii.

Więcej o: