Komentarze (64)
Fryderyki 2019. Znamy laureatów najważniejszych polskich nagród muzycznych
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • ziggybam

  Oceniono 9 razy 1

  Niestety - polska muzyka rozrywkowa to trochę smęcenie. Większość nagrodzonych jest po prostu bez jaj (oczywiścue poza skrajnymi wyjątkami - jak Behemot). Ale album rockowy dla smęcąych Lao Che? Główne nagroda dla smęcącego Podsiadły - który potrafił zaśpiewać z pazurem w Curlyheads. Ale to się nie przyjęło. A dlaczego? Bo mamy smętnych rodaków-odbiorców muzyki.
  Z tej listy niestety najlepiej już posłuchać zagranicznego albumu roku...

 • cezaryk

  Oceniono 5 razy 1

  A na „zdjęciu ilustracyjnym” ten tam stefan z wąsami.

 • gr_ub_y

  Oceniono 5 razy 1

  Jak co roku kombi-nosowsko-podobne towarzystwo wzajemnego prykania po noski wręczyło sobie nic nie znaczące nagrody.

 • dziennikarz100

  Oceniono 21 razy 1

  prosze mi odpowiedziec? gdzie wogole licza sie te statuetki!! z tego co mi wiadomo to nigdzie!! to takie krajowe gwiazdy rokenrola!!! miasta wsien osady czerwone dywany sztuka dla sztuki cos jak w naszym rzadzie,wszyscy celebryci-czli ZERA

 • etykieta.zastepcza

  0

  Obstawiajmy, za ile lat Gazeta (jak dożyje ofkorz...) bedzie bojkotowac i "nie puszczać" w radiu laureatów w ramach jakiegoś nowego #mituu i którzy laureaci to będą.

 • theorema

  Oceniono 8 razy 0

  Z Fryderykami to jest tak, że wszyscy nimi gardzą, dopóki go nie dostaną. Wtedy nagle okazuje się, że to bardzo znaczący punkt w CV. Serio mówię, pracowałam w fonografii, jestem muzykiem. Nie mam pojęcia, skąd biorą się werdykty w rozrywce, w klasyce to jest dużo roboty PR-owej, prawie jak przed Oscarami. Może nie wysyła się czekolad ;) ale nawet nominacje nie biorą się znikąd. Osoby mało popularne z niewielkim poparciem środowiska, choćby nagrały najwybitniejszy album dziesięciolecia, nie mają szans, by się przebić. Zostaje im więc pogarda - do momentu, kiedy jakimś cudem jednak dostaną choćby nominację - wracamy do punktu wyjścia :) A nawiasem mówiąc nie rozumiem fenomenu Podsiadły - ten sam numer był już w 2014 roku, kiedy wychodził na scenę parę razy i nie wiedział, co powiedzieć, w końcu milczał - niczego się nie nauczył, jak widać. A piosenka promująca album była po prostu lipna, kwadraty, trójkąty czy jakoś tak...widocznie taki jest gust polskiego słuchacza masowego... a może to o ten wąsik chodzi, w końcu w Zakopanem też popularny ;)

 • kkrispl

  Oceniono 1 raz -1

  Dzban mi wypadł z ręki, tragedia narodowa, ogłosić 3 dni żałoby.

 • ben_k

  Oceniono 2 razy -2

  Kortez, Celińska - wam dziękuję. Reszty nagrodzonych nie słucham

 • bogdan19741974

  Oceniono 12 razy -2

  wasik typowy janusz i ta koszula januszowa rowniez

 • bjern

  Oceniono 5 razy -3

  Polski "szoł biznes" jest na takim samym poziomie jak "dziennikarstwo" GW, oba środowiska mają dobre mniemanie o sobie, a jaki jest koń, każdy widzi, same szkapy.

 • ptakomysz

  Oceniono 11 razy -3

  Przesłuchałem utwór Nie Ma Fal.
  Jestem zbulwersowany.
  Gdyby tak zaśpiewał mi chłopak w "kapeli" w knajpie, nam na myślu lata 70 te 80 te, to wyleciał by na kopach.
  To pedalskie zapiewanie nie nosi w sobie miana jakiegokolwiek vocalu
  Żenada!

 • yosemitesam

  Oceniono 4 razy -4

  Te statuetki to bardziej Ferdynandy niż Fryderyki. Muzyka, w której gustują fani "Kiepskich" nijak się nie ma do twórczości Chopina.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX