The National wraca do Polski. Zespół zagra w Warszawie - promuje nową płytę "I am easy to find"

The National zagra już w listopadzie tego roku w Warszawie. Zespół przyjedzie do Polski w ramach swojej ogólnoświatowej trasy promującej najnowszy album grupy.
Zobacz wideo

The National to popularny amerykański zespół z Cincinati. Powstał w 1999 roku i od tej pory nagrał już osiem płyt. Muzycy właśnie zapowiedzieli tournee po całym świecie, by fani mogli usłyszeć na żywo piosenki z najnowszego wydawnictwa "I am easy to find".

The National w Warszawie

Amerykańskie gwiazdy rocka zagrają w warszawskim Torwarze 25 listopada. Występ będzie częścią promocyjnej trasy albumu, którego premierę zaplanowano na 17 maja tego roku. Jednym z pierwszych singli z płyty jest utwór "You Had Your Soul With You". 

 

The National tworzą Matt Berninger (wokliasta), Aaron Dessner (gitara, klawisze), Bryce Dessner (gitara), Scott Devendorf (bas) i Bryan Devendorf (perkusja). Ich album "Sleep Well Beast" wygrał nagrodę Grammy dla Najlepszego Albumu Alternatywnego w trakcie 60. gali rozdania tych nagród. Cztery z ośmiu ich płyt znalazły się na liście 500 najlepszych albumów muzycznych wszech czasów portalu NME.

Przy okazji wydania albumu odbędzie się także premiera filmu o tym samym tytule - "I am easy to find" - wyreżyserowanego przez nominowanego do Oscara Mike'a Millisa. To on stworzył takie obrazy jak "Debiutanci" czy "Kobiety i XX wiek". Rolę główną zagrała w nim Alicia Vikander.

The National w Polsce - bilety

Zespół The National po raz pierwszy zagrał w Polsce w 2009 roku na OFF Festival. Polska publiczność kocha ich tak bardzo, że grali jeszcze na Open'er Festival czy w warszawskiej Stodole. Tegoroczny występ muzyków będzie największym halowym koncertem The National, jaki do tej pory zagrali w naszym kraju. Bilety już można kupować na stronie ebilet. Ceny zaczynają się od 165 złotych, za najdroższe trzeba będzie zapłacić powyżej 205 złotych.

Więcej o: