ABBA pracuje nad nowymi singlami! Premiera na przełomie września i października

Wokalista grupy ABBA Bjorn Ulvaeus zapowiedział powrót zespołu, który pracuje już nad nowymi piosenkami i teledyskami. Dwa single mają zostać udostępnione słuchaczom na jesieni tego roku.
Zobacz wideo

Wcześniej członkowie zespołu zapowiadali powrót z nowymi piosenkami na koniec 2018 roku. W wywiadzie dla duńskiej gazety "Ekstra Bladet" Bjorn Ulvaeus przyznał, że obecnie pracują nad dwiema piosenkami, które mają pojawić się we wrześniu lub październiku tego roku.

ABBA pracuje nad nowymi piosenkami - premiera na przełomie września i października

Dwa nowe single, nad którymi pracuje zespół to: "I Still Have Faith in You" oraz "Don’t Shut Me Down". 73-letni wokalista przyznał, że opóźnienie prac wynika m.in. z przygotowania awatarów czyli cyfrowych kopii członków ABBY. Jest to pomysł szwedzkiej grupy na trasę koncertową - razem z Simonem Fullerem, twórcą programu "American Idol" chcieli przygotować program pod hasłem "Virtual ABBA". Koncerty miały opierać się na projekcji hologramów Anni-Frid Lyngstad, Benny’ego Anderssona, Bjorna Ulvaeusa i Agnethy Faltskog. Awatary mają też pojawić się w najnowszych teledyskach zespołu.

Członkowie zespołu przyznali, że powrót do pracy z muzyką, po 35 latach przerwy, będzie ciekawym pomysłem: "To było tak, jakby czas stał w miejscu, jakbyśmy wrócili z krótkich wakacji. Jesteśmy starsi, ale muzyka się nie starzeje i to jest fantastyczne".

ABBA to jeden z najbardziej popularnych szwedzkich zespołów muzyczny. Grupa sprzedała ponad 300 milionów płyt na całym świecie. Współpracę rozpoczęli w 1972 roku i już dwa lata później wygrali 19. Konkurs Piosenki Eurowizji. Zwycięstwo zagwarantował im utwór "Waterloo". Grupa została też wyróżniona i włączona do prestiżowego "Rock and Roll Hall of Fame". Od 2013 roku w Sztokholmie działa muzeum poświęcone zespołowi.

Więcej o: