Madonna zaśpiewa na Eurowizji. I dostanie za występ niemałe pieniądze

To już pewne! Madonna wystąpi na konkursie piosenki Eurowizja 2019, który odbędzie się w Izraelu. Wokalistka ma zaśpiewać dwie piosenki.
Zobacz wideo

Ekipa Madonny oficjalnie potwierdziła, że piosenkarka pojawi się 18 maja na scenie w Tel Awiwie, żeby zaśpiewać podczas finału Eurowizji. Zgodnie z informacjami, które pojawiły się w mediach, gwiazda wykona jeden ze swoich największych hitów, a także zaprezentuje nowy utwór.

Madonna zaśpiewa na Eurowizji. Ile to będzie kosztowało?

Mówi się o tym, że za kilka minut na scenie Madonna zainkasuje milion dolarów. Jeśli ta liczba jest prawdziwa, byłby to zdecydowanie najdroższy gościnny występ muzyczny w historii Eurowizji. Kto za to zapłaci? Jeden z przedsiębiorców mieszkających w Izraelu, Sylvan Adams.

Piosenkarka ma zabrać ze sobą do Izraela ekipę liczącą 160 osób. To będzie jej czwarty występ w tym kraju Poprzednio zagrała w Tel Awiwie w 2012 roku podczas trasy koncertowej MDNA. Wtedy wystąpiła także w Polsce na Stadionie Narodowym.

W tym roku uczestnicy Eurowizji zaśpiewają w Izraelu, ponieważ, zgodnie z zasadami, impreza odbywa się w państwie, z którego pochodzi poprzedni zwycięzca. W 2018 roku najwięcej głosów zdobyła Netta i jej utwór "Toy". Lokalizacja budzi kontrowersje - muzycy tacy jak Peter Gabriel i Roger Walters podpisali się nawet pod listem skierowanym do BBC, który miał nakłonić nadawcę do wywarcia nacisku na Europejską Unię Nadawców, by wybrała inny kraj.

Eurowizja 2019 - Polskę reprezentuje Tulia

Zespołem, który będzie reprezentował nasz kraj podczas 64. Konkursu Eurowizji 2019, jest Tulia. W skład wchodzą Joanna Sinkiewicz, Dominika Siepka, Patrycja Nowicka i Tulia Biczak.

Chociaż zespół zdobył popularność, wykonując covery (ich wersję "Enjoy the silence" zauważyli nawet muzycy Depeche Mode), w Izraelu zaśpiewają własną piosenkę. Ich oryginalny utwór "Pali się (Fire of Love)", który wykonają po polsku i angielsku, najpierw usłyszymy podczas koncertu półfinałowego, a później - jeśli dopisze im szczęście i dostaną odpowiednią liczbę głosów - w koncercie finałowym.

Pierwszy półfinał z udziałem Polek odbędzie się 14 maja. Tulia zmierzy się w nim m.in. z reprezentantami Belgii, Estonii, Grecji i Cypru.

Eurowizja 2019. Tulia jedzie z autorską piosenką. Oto jej najgroźniejsi rywale w półfinale >>

Więcej o: