Avicii i jego "SOS". Można już posłuchać pośmiertnie wydanego singla

20 kwietnia minie rok od samobójstwa muzyka, ale Avicii zostawił materiał, który ukaże się na jego pośmiertnej płycie. Teraz można usłyszeć pierwszy utwór, zatytułowany "SOS".

Utwór "SOS" promuje płytę "Tim", która ma ukazać się w czerwcu. Zaśpiewał go Aloe Blacc, współpracownik Avicii'ego. - Czuję, jakby "SOS" było piosenką wyprzedzającą swój czas - powiedział Blac. - Napisał te słowa w czasie, gdy toczył swoją bitwę i myślę, że to ważny temat, o którym należy mówić, wykorzystując jego rozpoznawalność i dostęp do uszu i serc innych. Po to, by dać ludziom możliwość powiedzenia: potrzebuję pomocy - dodał wokalista.  

 

Avicii i jego "SOS". Można już posłuchać pośmiertnie wydanego singla

"Po śmierci Tima fani z całego świata dzielili się wiadomościami i osobistymi wspomnieniami na stronie Avicii.com. To wideo jest naszym sposobem na podziękowanie za ich miłość i wsparcie" - napisali członkowie ekipy związanej ze zmarłym muzykiem.

28-letni Tim Bergling, znany pod pseudonimem Avicii, popełnił samobójstwo niespełna rok temu. Zasłynął dzięki hitom takim jak "Levels", "Waiting for Love", "Hey Brother", "The Nights" czy "Wake Me Up". Mimo wielkiej popularności DJ zmagał się z depresją i chorobą trzustki spowodowaną przez nałóg alkoholowy.

W sieci pojawił się również siedmiominutowy film dokumentujący prace nad utworami Avicii'ego. Muzyk zostawił po sobie prawie skończone kompozycje, a także notatki. Na płycie ma znaleźć się 16 utworów.

 

Dochód ze sprzedaży albumu "Tim" ma być przekazany na rzecz fundacji imienia Tima Berglinga. Jej założycielami są członkowie rodziny Aviciiego.

Więcej o: