"Remedy" - pierwszy singiel z nadchodzącej płyty MU, nowego projektu Tymona Tymańskiego

Utwór "Remedy" to pierwszy singiel zwiastujący płytę "Free Energy!" zespołu MU, która ukaże się 26 kwietnia nakładem Wydawnictwa Agora.

MU to najnowszy projekt Tymona Tymańskiego i producenta Marcina Gałązki, założony wspólnie z młodymi liderami trójmiejskiej sceny DRA (nowej trójmiejskiej sceny okołojazzowej). Oprócz Tymańskiego i Gałązki w formacji MU znaleźli się pianista i wokalista Szymon Burnos (Algorytm, Tomasz Chyła Quintet), saksofonista Michał Jan Ciesielski (Quantum Trio, Inner Out) oraz perkusista Jacek Prościński (Reni Jusis, Lasy).

Link do singla w sklepach cyfrowych

"Remedy" to prosta, popowa piosenka o trzech truciznach, którymi są - według autora - władza, sława i pieniądze. W istocie rzeczy te trzy trucizny nie są dobre ani złe, są formą czystej energii - jeśli do nich nie lgniemy, jak mityczny król Midas do złota. Kiedy zaczynamy się dzielić - bogactwem, władzą, wiedzą, mądrością itp. - trucizny zaczynają działać homeopatycznie.

- "W ramach rozsądku podziel się wszystkim, co masz, nie trzymaj wszystkiego dla siebie, a będziesz szczęśliwszy" - to motto piosenki "Remedy". O dziwo, nawet krezusi pokroju Billa Gatesa, Kirka Douglasa czy Paula McCartneya stosują tę metodę i w ten sposób odganiają demony chciwości i kurczowego przywiązania. Styl piosenki to typowy, nowoczesny, trójmiejski - piękno i prostota, okraszona brzydką, ale jak najbardziej słuszną dodekafoniczną serią w stylu Albana Berga. Utwór zaśpiewał Szymek Burnos, klawiszowiec grupy Algorhythm, który właśnie w projekcie MU odkrył swój wokalny talent – zapowiada piosenkę Tymon Tymański.

Więcej o: