"Remedy" - pierwszy singiel z nadchodz帷ej p造ty MU, nowego projektu Tymona Tyma雟kiego

Utw鏎 "Remedy" to pierwszy singiel zwiastuj帷y p造t "Free Energy!" zespo逝 MU, kt鏎a uka瞠 si 26 kwietnia nak豉dem Wydawnictwa Agora.

MU to najnowszy projekt Tymona Tymańskiego i producenta Marcina Gałązki, założony wspólnie z młodymi liderami trójmiejskiej sceny DRA (nowej trójmiejskiej sceny okołojazzowej). Oprócz Tymańskiego i Gałązki w formacji MU znaleźli się pianista i wokalista Szymon Burnos (Algorytm, Tomasz Chyła Quintet), saksofonista Michał Jan Ciesielski (Quantum Trio, Inner Out) oraz perkusista Jacek Prościński (Reni Jusis, Lasy).

Link do singla w sklepach cyfrowych

"Remedy" to prosta, popowa piosenka o trzech truciznach, którymi są - według autora - władza, sława i pieniądze. W istocie rzeczy te trzy trucizny nie są dobre ani złe, są formą czystej energii - jeśli do nich nie lgniemy, jak mityczny kr鏊 Midas do złota. Kiedy zaczynamy się dzielić - bogactwem, władzą, wiedzą, mądrością itp. - trucizny zaczynają działać homeopatycznie.

- "W ramach rozsądku podziel się wszystkim, co masz, nie trzymaj wszystkiego dla siebie, a będziesz szczęśliwszy" - to motto piosenki "Remedy". O dziwo, nawet krezusi pokroju Billa Gatesa, Kirka Douglasa czy Paula McCartneya stosują tę metodę i w ten sposób odganiają demony chciwości i kurczowego przywiązania. Styl piosenki to typowy, nowoczesny, trójmiejski - piękno i prostota, okraszona brzydką, ale jak najbardziej słuszną dodekafoniczną serią w stylu Albana Berga. Utwór zaśpiewał Szymek Burnos, klawiszowiec grupy Algorhythm, który właśnie w projekcie MU odkrył swój wokalny talent – zapowiada piosenkę Tymon Tymański.

Wi璚ej o: