Lana Del Rey headlinerką festiwalu Open'er 2019

Na oficjalnej stronie Open'er Festiwal pojawiła się informacja, że headlinerką tegorocznego festiwalu została Lana Del Rey. Będzie to już kolejny występ piosenkarki w Polsce - wcześniej występowała już na Orange Warsaw Festival i Kraków Live Festival.
Zobacz wideo

Amerykańska wokalistka zaśpiewa ostatniego dnia festiwalu, czyli 6 lipca. Piosenkarka podczas koncertu na lotnisku Gdynia-Kosakowo będzie promowała swoją najnowszą płytę zatytułowaną "Norman Fucking Rockwell".

Open'er Festival 2019 - Lana Del Rey headlinerką festiwalu 

Lana Del Rey tworzy muzykę z gatunku indierock. Działa w przemyśle muzycznym od 2005 roku jednak sławę zyskała dopiero w 2011 roku za sprawą singla "Video Games". Muzyka i teledyski piosenkarki inspirowane są amerykańską kulturą lat 50-tych i 60-tych XX wieku, stylem retro i dawnymi gwiazdami Hollywood - nawet jej pseudonim artystyczny wziął się od połączenia imienia gwiazdy Lany Turner i marki samochodu Forda Del Rey.

Przez krytyków muzycznych nazywana jest "gangsterską Nancy Sinatrą". Sama wokalistka podała, że jej inspiracjami muzycznymi są tacy wykonawcy jak Bruce Springsteen, Bob Dylan, Kurt Cobain, Amy Winehouse, Nancy Sinatra, Lou Reed, Eagles czy Dana Auerbach. Lana Del Rey była trzykrotnie nominowana do nagrody Grammy - dwukrotnie w kategorii za najlepszy album pop oraz w kategorii za najlepszą piosenkę filmową ("Young and Beautiful" z filmu "Wielki Gatsby"). Za piosenkę "Big Eyes", która wykorzystana została w filmie „Wielkie oczy”, nominowana była do Złotego Globu.

 

Jej debiutancki album "Born to Die" sprzedał się w nakładzie 7 milionów egzemplarzy na całym świecie, dzięki czemu stał się jednym z najlepiej sprzedających się płyt 2012 roku. Następnie wydała albumy "Ultraviolence" oraz "Honeymoon". Z najnowszego albumu poznaliśmy już trzy pierwsze piosenki - "Mariners Apartment Complex", "Hope is a dangerous thing for a woman like me to have – but i have it" czy "Venice Bitch".

Podczas tegorocznego festiwalu Opne’er wystąpią także: The Strokes, LP, Vampire Weekend, Rudimental, Kodaline, Swedish Hose Mafia, Rosalia, G-Eazy, J Balvin i inni. W sprzedaży dostępne są karnety: czterodniowy za 599 złotych (699 zł z polem namiotowym) i weekendowy (piątek, sobota) za 419 złotych (489 zł z polem namiotowym). Cena biletu jednodniowego wynosi 279 złotych.  

Więcej o: