Ostatni singiel The Cranberries z Dolores O'Riordan. Posłuchaj "In The End"

Zespół The Cranberries zaprezentował ostatni - tytułowy - singiel promujący płytę "In The End". Album jest pożegnaniem z wokalistką Dolores O'Riordan, która zmarła 15 stycznia 2018 roku, w trakcie prac nad utworami.
Zobacz wideo

Muzycy The Cranberries zdecydowali się wydać tę płytę po śmierci artystki, za pozwoleniem jej rodziny. Pierwsza piosenka promująca "In The End" była zatytułowana "All Over Now".

Ostatni singiel The Cranberries z Dolores O'Riordan. Posłuchaj "In The End"

 

Płyta "In The End" ukaże się na rynku 26 kwietnia 2019 roku. Na albumie znalazło się 11 utworów, nad którymi członkowie zespołu pracowali w czasie trasy koncertowej z 2017 roku.

To pożegnanie z Dolores O'Riordan, a także z zespołem. Muzycy zapytani o to, czy wyobrażają sobie trasę koncertową lub nagranie kolejnych utworów z nową wokalistką, mówią zdecydowanie "nie". - Niektórzy wspominali np. o trasie z hologramem. Pytaliśmy, czy jesteście poważni? To byłoby dziwaczne - mówią. - Jej głos był wyjątkowy - dodają.

Dolores O'Riordan dołączyła do zespołu w 1990 roku, gdy The Cranberries nazywali się jeszcze The Cranberry Saw Us. Ich największe przeboje to piosenki z lat 90., takie jak "Linger" i "Zombie".

Wokalistka zmagała się z depresją, anoreksją. W 2017 roku odwołała trasy koncertowe ze względu na stan zdrowia, została zdiagnozowana jako osoba cierpiąca na chorobę afektywną dwubiegunową. O'Riordan wyznała również, że była molestowana w dzieciństwie i wciąż stara się z tym uporać.

Zmarła w Londynie w wieku 46 lat. Oficjalna przyczyna śmierci to utonięcie w wannie. Jego pośrednią przyczyna to fakt, że piosenkarka była pod wpływem alkoholu. O'Riordan osierociła trójkę dzieci.

Więcej o: