Tomasz Organek napisał książkę. Przeczytaj fragment powieści "Teoria opanowywania trwogi"

Tomasz Organek ma na koncie dwie platynowe płyty, a teraz napisał książkę. "Teoria opanowywania trwogi" pojawi się w sklepach 15 maja, a teraz można przeczytać fragment powieści.
Zobacz wideo

Jak zapowiada wydawca, "debiut Tomasza Organka to książka przepełniona odwołaniami do literatury, filmu, muzyki i popkultury opowieść o rezygnacji, zagubieniu w kapitalistycznej rzeczywistości, rozpadzie więzów rodzinnych. Zaskakująco wiarygodna powieść pokoleniowa o ludziach na skraju rozpaczy pisana z perspektywy człowieka, który osiągnął sukces. Błyskotliwa, cyniczna, ale niepozbawiona poczucia humoru". 

Tomasz Organek napisał książkę. Przeczytaj fragment powieści "Teoria opanowywania trwogi" 

Teoria opanowywania trwogi to istniejący w psychologii pogląd, że podstawowym źródłem ludzkiej motywacji jest doświadczenie lęku wynikającego ze świadomości własnej, nieuchronnej śmierci.

Główny bohater to 39-letni Borys, który właśnie stracił pracę, na której nigdy mu nie zależało. Gdy przypadkiem spotyka Anetę - swoją największą, ale nigdy nie spełnioną miłość, spotkanie doprowadzi do wspólnej wyprawy. Podróż niespodziewanie przeistacza się w kryminalną intrygę, rozgrywającą się gdzieś na peryferiach cywilizacji. Oto krótki fragment powieści "Teoria opanowywania trwogi": 

"Chyba podświadomie łączyła nas jakaś pokoleniowa więź ludzi, którzy urodzili się – jak powiadają skrupulatni Niemcy - nichts Halbes und nichts Ganzes, czyli ni to w pół ni to po całości. Nie załapaliśmy się ani na rewolucję, ani na dystrybucję. Reprezentowaliśmy roczniki siedemdziesiąte, maturę robiliśmy w połowie dziewięćdziesiątych, a nadejście dwudziestego pierwszego wieku uhonorowaliśmy dyplomem nikomu niepotrzebnych studiów, dołączając tym samym do stale rozrastającego się stada zadowolonych z siebie idiotów sięgających po słowo inteligencja wyłącznie w odniesieniu do czegoś, co miało się nazywać mega dealem. Cały czas byliśmy gdzieś pomiędzy. Zawsze albo za późno albo za wcześnie. Nigdy w czasie odpowiednim dla siebie".

Tomasz Organek 'Teoria opanowywania trwogi'Tomasz Organek 'Teoria opanowywania trwogi' materiały prasowe

Organek - najpierw muzyk, teraz powieściopisarz

Tomasz Organek to artysta urodzony w 1976 roku w Suwałkach, absolwent filologii angielskiej na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Studiował na Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Muzyk, wokalista, autor tekstów, kompozytor - najpierw współzałożyciel zespołu SOFA, obecnie lider grupy ØRGANEK. Z tym drugim zespołem nagrał dwa albumy: "Głupi" (2014) i "Czarna Madonna" (2016). Obie płyty zyskały status platynowych.

Organek został dwukrotnie laureatem Fryderyków, ma na koncie także Nagrodę Muzyczną Programu Trzeciego Polskiego Radia.

Więcej o: