Kim jest Miuosh? Imię i nazwisko, wiek i zawód polskiego rapera

Kim jest Miłosz Paweł Borycki, znany szerzej pod pseudonimem "Miuosh"? Gdzie się urodził i ile ma lat? Mimo że na polskiej scenie muzycznej jest już kilkanaście lat, stał się popularny dopiero po nagraniu szóstej solowej płyty.
Zobacz wideo

Miłosz Paweł Borycki, znany jako Miuosh, to polski raper i producent muzyczny. Urodził się 14 października 1986 w Katowicach. Ze sceną muzyczną związany jest już blisko 20 lat - w 2001 roku związał się z katowickim hip-hopowym zespołem Projektor, z którym tworzył do 2011 roku. Grupa zadebiutowała utworem pt. "Poprzez texturę" i nagrała dwa albumy dostępne w powszechnej sprzedaży.

Kim jest Miuosh? Pochodzący ze Śląska raper nagrał już 11 albumów studyjnych

W 2007 roku ukazał się pierwszy solowy albom Miuosha pt. "Projekcje", jednak płyta ta nie zyskała szerokiego rozgłosu na krajowej scenie muzycznej. Pierwszy znaczący sukces komercyjny Miuosh odniósł w 2012 roku dzięki swojej szóstej płycie, zatytułowanej "Prosto przed siebie". Do dnia dzisiejszego artysta ten wydał już jedenaście płyt studyjnych, trzy albumy koncertowe, dwie składanki oraz dwa minialbumy. Współpracował także z wieloma znanymi artystami, występując w ich utworach gościnnie. Rapował m.in. w towarzystwie Katarzyny Nosowskiej, Jimka i Piotra Roguckiego.

Miłosz Paweł Borycki - życie prywatne

Prywatnie 33-letni Miuosh jest mężem Sandry Boryckiej i ojcem prawie półtora rocznej Kory. Z pochodzącym ze Śląska raperem występuje także jego młodszy brat, Bartosz "Booryz" Borycki", pełniąc rolę tzw. hypemana. Miuosh, poza działalnością artystyczną, od 2007 roku prowadzi wytwórnię płytową pod nazwą Fandango Records. W latach poprzednich był związany z oficyną MaxFloRec, której był współzałożycielem.

Więcej o: