Noel Gallagher z Oasis wydał nową piosenkę. Jest nieźle odjechana, producent tańczył w studio nagraniowym

Noel Gallagher choć nie daje fanom Oasis żadnych nadziei na reaktywację kultowego zespołu, to jednak nie rezygnuje z tworzenia muzyki. Właśnie oznajmił, że wraca z nowym krótkim wydawnictwem o wdzięcznej nazwie "Black Star Dancing" ("Tańcząca Czarna Gwiazda").
Zobacz wideo

Noel Gallagher nie dawał o sobie muzycznie znać od 2017 roku, kiedy to ukazało się "Who Built The Moon". Cisza w eterze trwała aż do teraz - były gitarzysta Oasis ogłosił, że już niedługo na rynku ukaże się jego nowa EP-ka pt. "Black Star Dancing".

Noel Gallagher wydał nową piosenkę

Piosenka "Black Star Dancing" Noela Gallaghera to niezwykle ciekawe połączenie różnych muzycznych inspiracji. Sam Noel mówi, że w utworze spotykają się wpływy z różnorodnych półek gatunkowych:

Udało się tam połączyć wpływy Davida Bowie, INXS, U2, Queen, Indeep i ZZ Top!

Jak donosi portal NME, muzyk dodał także, że to mieszanka iście wybuchowa:

Może ostatnio za dużo oglądałem "Top Ot The Pops" (bryt. muzyczny program rozrywkowy - przyp. red.)... niezależnie od tego, to niezły "odjazd". To nawet nie moje słowa, to powiedział Nile Rodgers (amerykański producent muzyczny - przyp. red), który dosłownie tańczył w studio, kiedy usłyszał piosenkę!

Wy również możecie jej posłuchać:

 


Noel Gallagher, czyli starszy brat Liama Gallaghera, jest jednym z najbardziej wpływowych i kontrowersyjnych muzyków ostatnich lat. Niewątpliwie przyczynił się do stworzenia fenomenu zespołu Oasis, w którym przez lata grał na gitarze i śpiewał. Jego burzliwe odejście z grupy położyło kres wspólnym występom i istnieniu jednej z najbardziej rozpoznawalnych brytyjskich grup muzycznych.

Od tego czasu starszy z braci działa pod szyldem grupy Noel Gallagher’s High Flying Birds, a Liam z resztą członków Oasis tworzył do 2014 roku Beady Eye. Podobnie jak starszy brat, Liam nawet po zawieszeniu działalności kolejnego zespołu, nie przestał tworzyć muzyki. W 2017 roku ukazała się jego solowa płyta "As You Were", z której pochodzi singiel "Wall of Glass". Czy możemy się spodziewać, że też niedługo dostarczy coś nowego?

Mamy też dobrą wiadomość. Gdybyście mieli ochotę posłuchać piosenki Noela na żywo, macie na to szansę! Noel w maju będzie grać na różnych festiwalach w Wielkiej Brytanii i Japonii.

Bracia przez ostatnich 10 lat namiętnie sobie dogryzają publicznie, co rusz krytykując się za różne wypowiedzi czy właśnie nowe utwory. Czasem któryś z nich publicznie przyzna, że marzy mu się reaktywacja Oasis, ale szybko zmienia zdanie, bo zaraz zaczyna się kłócić z bratem.

Fanom ich wspólnego projektu pozostaje się tylko cieszyć wspomnieniami o tym, że osiem z ich płyt i osiem utworów swego czasu utrzymywało się na pierwszych miejscach w zestawieniach UK Singles Chart i UK Albums Chart. Muzycy tworzący Oasis swego czasu zostali też nagrodzeni w głosowaniu słuchaczy BBC Radio 2 za najlepszy album ostatnich 30 lat oraz Brit Award za wybitne zasługi dla brytyjskiej muzyki. Kiedy zespół rozpadł się w 2009 roku miał na kocie sprzedanych 70 mln płyt na całym świecie. I tego im na pewno nikt nie zapomni. 

Więcej o: