Juwenalia 2019 w Warszawie. Kiedy i kto wystąpi? [Harmonogram, cena]

Warszawskie juwenalia rozpoczną się już 9 maja. Na tegorocznym święcie studentów zagrają m.in. Katarzyna Nosowska, Lady Pank, Kult i Myslovitz.
Zobacz wideo

Juwenalia tradycyjnie już odbywają się w maju i potrwają przez cały miesiąc. Co roku plenerowe koncerty organizowane przez samorządy studenckie przyciągają tłumy ludzi. Większość koncertów jest darmowych - wyjątkiem jest m.in. sobotni koncert organizowany przez Uniwersytet Warszawski. W tym roku studenci za bilet zapłacą 20 złotych, a pozostali dorośli 40 złotych. Darmowe wejście na koncerty UW obowiązują tylko studentów, którzy stawią się na kampusie do godziny 20:00. 

Juwenalia 2019 w Warszawie. Szczegółowy harmonogram występów

W tym roku juwenalia (WuZetalia) rozpocznie Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. 9 maja od godziny 16:00  na wydziale znajdującym się przy ulicy Szturmowej odbędą się koncerty TEDE, donGURALesko i INDECORUM. Jest to impreza otwarta.

9 maja swoje juwenalia obchodzą także Akademia Pedagogiki Specjalnej i Warszawski Uniwersytet Medyczny - są to APSurdalia MEDYKalia. Na koncercie zagrają Susie, why? i Red Colt. Impreza odbędzie się na boisku Osiedla Akademickiego "Przyjaźń" przy ulicy Konarskiego 85.

Pele-Mele to z kolei juwenalia organizowane przez Akademię Wychowania Fizycznego i Szkołę Główną Służby Pożarniczej. Koncerty odbędą się 9 maja na kampusie AWF przy ulicy Marymonckiej 34. Na scenie wystąpią Power Play, Małpa i Video.

10, 11 i 25 maja odbędą się jUWenalia Uniwersytetu Warszawskiego. Dwie pierwsze imprezy odbędą się na Kampusie Głównym UW znajdującym się na Krakowskim Przedmieściu. 10 maja wystąpią Mielzky, Dwa Sławy, Zeus i Mr. KęKę. 11 maja koncert dadzą Inhalo, Myslovitz, Strachy Na Lachy i Happysad - bilety na występy tych artystów można kupić za pośrednictwem strony ebilet.pl. 25 maja jUWenalia przeniosą się na Agrykolę - tam zagrają Smolasty, Katarzyna Nosowska i Tymek.

MegaWAT to impreza organizowana przez Wojskową Akademię Techniczną. Koncerty odbędą się na Autodromie Bemowo przy ulicy Powstańców Śląskich 127. Wejścia na imprezę jest biletowane - jednodniowe wejście kosztuje 39 złotych, a karnet na dwa dni to koszt 59 złotych. 10 maja zagrają Miły Pan, Borys LBD, TOP GIRLD, Zenek Martyniuk oraz Bracia Figo Fagot. Dzień później koncert zagrają zespół IRA, Żabson, Farben Lehre, Białas i Kamil Bednarek.

Juwenalia Politechniki Warszawskiej zaplanowane są także na dwa dni. Obydwa koncerty zorganizowane zostaną na Stadionie Syrenki przy Batorego 10A. 17 maja na scenie pojawią się Poparzeni Kawą Trzy, Kult, TBA i inspelled Reality. Dzień później wystąpią Lady Pank, Nocny Kochanek, Runika i O.S.T.R. Wejście jest darmowe. Wstęp na koncert przysługiwać będzie osobom, które wylegitymują się dowodem tożsamości.

Przedostatnie juwenalia zorganizuje Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego. 24 maja na Agrykoli zagrają Szymon Wydra, Carpe Diem, Organek, Fisz Emade Tworzywo i Grubson.

Warszawskie juwenalia zakończą Ursynalia. Dwudniowe koncerty zorganizowane są przez Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego. Imprezy odbędą się na kampusie SGGW przy Nowoursynowskiej 166. Pierwszego dnia wystąpią Martyna Majda, Exelent, Krzysztof Krawczyk, After Party i Defis. 1 czerwca z kolei swoje występy zapowiedzieli już Te-Tris, PlanBe, Zeamsone, Paluch i Adi Nowak.

Więcej o: