Polska wokalistka nagrała cover "Zombie" The Cranberries. Zebrała ponad 10 mln wyświetleń w sieci

Uczestniczka programu "The voice of Poland" Klaudia Trzepizur, znana także jako Clodie, nagrała swoją wersję jednego z najpopularniejszych utworów zespołu The Cranberries, czyli słynnego "Zombie". Teledysk polskiego coveru od momentu publikacji uzbierał już ponad 10 mln wyświetleń. To całkiem imponujący wynik.
Zobacz wideo

Utwór "Zombie" zespołu The Cranberries to jeden z największych przebojów w dorobku grupy. Piosenka utrzymywała się szczycie amerykańskiej listy Modern Rock Tracks przez półtora miesiąc, zaś na francuskiej liście Top 50 przez ponad dwa miesiące. Sam tylko singiel sprzedał się swego czasu w dwóch milionach egzemplarzy.

Cover "Zombie" polskiej wokalistki ma już ponad 10 mln wyświetleń w sieci

Na początku 2018 roku wokalistka zespołu The Cranberries, Dolores O'Riordan zmarła w Londynie w wieku 46 lat. Oficjalna przyczyna śmierci to utonięcie w wannie. Według oficjalnych danych piosenkarka była pod wpływem alkoholu i brała silne leki, które ją osłabiły, co doprowadziło do tragedii. 

Pół roku po tym smutnym wydarzeniu w sieci pojawiła się akustyczna interpretacja przeboju "Zombie" w wykonaniu Klaudii "Clödie" Trzepizur. Tak brzmi oryginał:

 

Jej cover spotkał się z uznaniem użytkowników Youtube, ponieważ ma tam 10 128 098 wyświetleń. Biorąc pod uwagę, że nie był w żaden szczególny sposób promowany, to naprawdę imponujący wynik.

 


Klaudia w Polsce znana jest z udziału z programu "The Voice of Poland", gdzie należała do muzycznej drużyny Tomsona i Barona z Afromental. Jak mówiła w wywiadzie dla Antyradio.pl, pomysł na ten cover miała jeszcze w 2017 roku, długo przed śmiercią wokalistki:

Pomysł, by nagrać ten utwór i wstawić go do sieci powstał już w 2017 roku. Mój narzeczony gitarzysta powiedział, że bardzo dobrze i w swoim stylu śpiewam ten utwór i musimy go nagrać we własnej aranżacji. Kiedy mieliśmy już wszystko gotowe, media poinformowały o śmierci Dolores. Zrezygnowaliśmy z tego pomysłu z wiadomych względów.

Ostatnia płyta The Cranberries z Dolores O'Riordan

Muzycy The Cranberries zdecydowali się wydać tę płytę po śmierci artystki, na co pozwoliła jej rodzina. Matka zmarłej wokalistki, Eileen O’Riordan, napisała w oświadczeniu:

Nie mogę sobie wyobrazić lepszego sposobu, by uczcić pierwszą rocznicę odejścia Dolores i celebracji jej życia, niż ogłoszenie światu, że ukaże się jej ostatni album nagrany z zespołem.

Płyta "In The End" ukazała się 26 kwietnia 2019 roku. Zalazło się tam 11 utworów, nad którymi Dolores O'Riordan i jej koledzy z zespołu pracowali w czasie trasy koncertowej z 2017 roku.

Album stanowi także formę pożegnania z grupą The Cranberries. Muzycy nie wyobrażają sobie współpracy z inną wokalistką, bo głos zmarłej wokalistki był ich zdaniem wyjątkowy i nie da się jej nikim zastąpić.

Dolores O'Riordan przyłączyła się do nich w 1990 roku, kiedy grupa nazywała się The Cranberry Saw Us. Razem stworzyli takie przeboje jak "Zombie", "Salvation" czy „When You're Gone”.

Więcej o: