Eurowizja 2019. Zobacz, jak reprezentantka Armenii śpiewa "Dziwny jest ten świat" Czesława Niemena

Srbuk (Srbui Sarhsyan) to reprezentantka Armenii na tegorocznej Eurowizji. Wokalistka wcześniej wystąpiła w ukraińskiej edycji "The Voice", gdzie zaśpiewała "Dziwny jest ten świat" Czesława Niemena. Warto to zobaczyć.

Srbui Sarhsyan zaskoczyła jurorów telewizyjnego konkursu wokalnego, gdy wybrała piosenkę w języku polskim. Oczywiście, piosenkarka miała pewne problemy z wymową niektórych słów, ale poradziła sobie naprawdę nieźle.

Eurowizja 2019. Zobacz jak reprezentantka Armenii śpiewa "Dziwny jest ten świat" Czesława Niemena

 

Srbuk nie wygrała co prawda ukraińskiej wersji "The Voice", ale dotarła do finału. Piosenkarka ma także na koncie drugie miejsce w "X-Factor" - od tego występu w 2011 roku tak naprawdę zaczęła się jej muzyczna kariera w Armenii.

24-latka najchętniej śpiewa piosenki popowe i soulowe, pisze także teksty. Jak można przeczytać na stronie Eurowizji, jej muzyczne inspiracje to utwory z repertuaru Arethy Franklin, Etty James, Elli Fitzgerald, Stevie'ego Wondera, Raya Charlesa i Michaela Jacksona.

Już za kilka dni Srbuk wystąpi na scenie festiwalu Eurowizja. Piosenkarka reprezentująca Armenię zaśpiewa utwór zatytułowany "Walking Out".

 

Eurowizja 2019 już za kilka dni - Polskę reprezentuje Tulia, na scenie Madonna

Reprezentantem Polski na 64. Konkursie Eurowizji 2019 w Izraelu jest zespół Tulia, o którym głośno zrobiło się za sprawą ich coveru "Enjoy the Silence" Depeche Mode.Tulia to: Joanna Sinkiewicz, Dominika Siepka, Patrycja Nowicka i Tulia Biczak.

Żeby zawalczyć o zwycięstwo, Polki najpierw będą musiały zaśpiewać w półfinale. Tulia wykona oryginalny utwór "Pali się (Fire of Love)", który wykona po polsku i angielsku. 14 maja w półfinale oprócz naszych reprezentantek na scenie pojawią się artyści ze Słowenii, Białorusi, Czech, Czarnogóry, Cypru, Serbii, Finlandii, Węgier, Estonii, Portugalii, San Marino, Islandii, Gruzji, Australii, Belgii i Grecji. Drugi półfinał odbędzie 16 maja, zaś finał 18 maja w Tel Awiwie.

W Izraelu zaśpiewa także Madonna - będzie gwiazdą tegorocznej Eurowizji i zaprezentuje dwie piosenki. Jedna z nich to znany przebój, a druga to utwór z najnowszej płyty piosenkarki. Za ten występ ma podobno dostać aż milion dolarów.

Zobacz wideo
Więcej o: