Ruszyła sprzedaż biletów na festiwal w Opolu. Będzie koncert "Nie pytaj o Polskę #30latwolności"

Tegoroczny festiwal w Opolu to m.in. koncert "Od Opola do Opola", "Premiery" i "Nie pytaj o Polskę #30latwolnośc"i, w którym wystąpią artyści urodzeni po 1989 roku. Już można kupować bilety.
Zobacz wideo

Telewizja Polska rozpoczęła sprzedaż biletów na 56. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu, który obędzie się w dniach 14-16 czerwca. 

Festiwal w Opolu - ruszyła sprzedaż biletów, m.in. na koncert "Nie pytaj o Polskę #30latwolności"

Bilety na piątek, sobotę i niedzielę można kupić za 80 złotych. Jeśli ktoś chciałby wybrać się w poniedziałek na koncert muzyki alternatywnej, musi zapłacić za wejściówkę 30 złotych.

Jak prezentuje się program tegorocznego festiwalu w Opolu? 14 czerwca (piątek) to koncert "Od Opola do Opola", w którym zaśpiewają m.in. reprezentantki Polski na Eurowizji - Tulia, Kortez, zwyciężczyni dziecięcej Eurowizji Roksana Węgiel, Lanberry - nominowana do Fryderyków w kategorii "utwór roku" za singiel "Nie ma mnie" czy świętujący w tym roku 30-lecie działalności zespół Varius Manx. W drugiej części, podczas koncertu "Debiuty", widzowie usłyszą zwycięskie konkursowe piosenki m.in. w wykonaniu wokalistów programu "Szansa na Sukces. Opole 2019".

W sobotę najpierw zaplanowany jest koncert konkursu "Premier". Jego zwycięzcę wyłoni jury oraz widzowie TVP 1 w głosowaniu SMS. Druga część koncertu jest zatytułowana ">>Walizki pełne snów...<<, Czyli podróż poety". Wokaliści tacy jak Olga Bończyk, Marek Kaliszuk, Maciej Miecznikowski, Katarzyna Dąbrowska i Łukasz Zagrobelny wykonają piosenki autorstwa m.in. Jeremiego Przybory, Agnieszki Osieckiej, Marka Grechuty i Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.

W niedzielę na scenie pojawią się m.in. Michał Szpak, Margaret, Sarsa, Natalia Nykiel czy Dawid Kwiatkowski - wykonawcy urodzeni po 1989 roku. To artyści zaproszeni do udziału w koncercie "Nie pytaj o Polskę #30latwolności". 16 czerwca wystąpią również gwiazdy polskiej piosenki, które zaśpiewają nagrane w ostatnim trzydziestoleciu przeboje. Będą to m.in. De Mono, Kobranocka, Krzysztof Cugowski, Katarzyna Cerekwicka i Piotr Rubik.

W poniedziałek, już po oficjalnym zakończeniu festiwalu w Opolu, na "Scenie alternatywnej TVP Kultura" będzie można zobaczyć The Dumplings, Basię Wrońską, Rebekę i Tomka Lipińskiego. Motywem przewodnim tego koncertu będzie 60. lat polskiego rocka. Jak zapowiadają organizatorzy, "młodsze pokolenie zaśpiewa najpopularniejsze rockowe utwory: od big-beatu lat sześćdziesiątych, przez rock progresywny lat 70., scenę punkową, liryczne oblicze lat dziewięćdziesiątych, po to, co w gitarowym graniu ostatnich lat najważniejsze". Zaprezentują się również we własnym repertuarze.

Organizatorem festiwalu w Opolu jest Telewizja Polska we współpracy z Narodowym Centrum Polskiej Piosenki. O problemach związanych z organizacją KFPP w Opolu dwa lata temu większość osób już chyba zapomniała. Po rezygnacji kolejnych artystówrozwiązaniu umowy z TVP przez prezydenta Opola w maju 2017 roku, udało się ją podpisać po niespełna miesiącu, ale 54. festiwal odbył się z opóźnieniem, we wrześniu. Zeszłoroczny był już zorganizowany tradycyjnie w czerwcu. 

Festiwal w Opolu 2019 - harmonogram koncertów

14 czerwca 2019

Koncert: OD OPOLA DO OPOLA - godzina rozpoczęcia: 20.15

Koncert: DEBIUTY - godzina rozpoczęcia: ok 22.30

15 czerwca 2019

Koncert: PREMIERY - godzina rozpoczęcia: ok. 20:15

Koncert: „WALIZKI MOJE PEŁNE SNÓW…”, CZYLI PODRÓŻ POETY - godzina rozpoczęcia: ok. 22.20

16 czerwca 2019

Koncert: NIE PYTAJ O POLSKĘ #30LATWOLNOŚCI - godzina rozpoczęcia: 20.15

17 czerwca 2019

Koncert: SCENA ALTERNATYWNA TVP KULTURA - godzina rozpoczęcia: 21.00

Więcej o: