Eurowizja 2019. Tulia nie zaśpiewa w finale konkursu

Eurowizja 2019 w tym roku odbywa się w Izraelu. W pierwszym półfinale polskie reprezentantki - zespół Tulia - nie zdobyły wystarczającej liczby głosów, by przejść do następnego etapu.

Polki na scenie w Tel Awiwie wykonały utwór "Pali się / Fire of love". Niestety, na tym występie kończy się ich przygoda z konkursem.

Tulia to grupa muzyczna ze Szczecina, która zdobyła popularność dzięki swojej folkowej wersji kultowego "Enjoy the silence" grupy Depeche Mode. Wokalistki zostały wybrane do udziału w konkursie przez komisję TVP, bez ogólnokrajowych eliminacji. Eurowizyjna propozycja zespołu to utwór napisany specjalnie dla nich. Muzykę do "Pali się / Fire of love" napisała Nadia Dalin, polskie słowa stworzyła Sonia Krasny, zaś tekst po angielsku Allan Roch i Juda Friedman. 

Eurowizja 2019. Tulia odpada, kto zaśpiewa w finale?

Pierwszy półfinał Eurowizji 2019 to zmagania 17 zespołów, wystąpili reprezentanci Polski oraz: Cypru,
Czarnogóry, Czech, Finlandii, Słowenii, Węgier, Białorusi, Serbii, Belgii, Gruzji, Australii, Islandii, Estonii,
Portugalii, Grecja i San Marino.

10 z nich wystąpi w sobotnim finale konkursu Eurowizja 2019, podczas którego na scenie w Tel Awiwie gwiazdą ma być sama Madonna.

Eurowizja 2019 - zwycięzcy 1. półfinału:

Tamta (Cypr), 

Zala Kralj & Gašper Šantl (Słowenia),

Lake Malawi (Czechy)

ZENA (Białoruś)

Nevena Božović (Serbia),

Kate Miller-Heidke (Australia), 

Hatari (Islandia), 

Victor Crone (Estonia), 

Katerine Duska (Grecja), 

Serhat (San Marino)

W czwartek 16 maja odbędzie się jeszcze drugi koncert półfinałowy. Podczas niego zaprezentują się artyści z Armenii, Irlandii, Mołdawii, Szwajcarii, Łotwy, Rumunii, Danii, Szwecji, Austrii, Chorwacji, Malty, Litwy, Rosji, Albanii, Norwegii, Holandii, Macedonii Północnej oraz Azerbejdżanu.

W finale wystąpią przedstawiciele 26 państw. 

Więcej o: