Agata Buzek i Jacek Braciak w teledysku Muńka Staszczyka. "Pola" to pierwszy singiel z nowej płyty

Po zawieszeniu działalności grupy T.Love Muniek Staszczyk powraca w nowej solowej odsłonie. "Pola" to tytuł pierwszego singla zapowiadającego nowy album, którego premiera jest zaplanowana na październik 2019 roku.

Autorem scenariusza i reżyserem teledysku do piosenki jest Katarzyna Sawicka. Tytułową rolę Poli zagrała Agata Buzek, na ekranie można dostrzec też Jacka Braciaka.

 

Agata Buzek i Jacek Braciak w teledysku Muńka Staszczyka [WIDEO]

Przy realizacji nowego albumu Muniek Staszczyk podjął współpracę z nowym zespołem, w skład którego wchodzą: Jurek Zagórski - gitara, Kasia Piszek – instrumenty klawiszowe, vocal, Pat Stawiński, Kuba Staruszkiewicz. Producentem muzycznym płyty jest Jurek Zagórski, a za mix odpowiada Piotr Emade Waglewski. Wyjątek stanowi utwór "Pola", który w całości wyprodukował i zmiksował Bartosz Dziedzic, producent płyt m.in. Brodki, Dawida Podsiadło czy Artura Rojka, laureat tegorocznego Fryderyka.

Na płycie pojawi się najprawdopodobniej 10 utworów skomponowanych przez m.in. Wojciecha Waglewskiego, Błażeja Króla, Jurka Zagórskiego, Kasię Piszek, Olka Świerkota, Janka Pęczaka. Nowy album będzie nosił tytuł "Syn miasta", a jego premiera zapowiadana jest przez Wydawnictwo Agora na 18 października 2019 roku.

Miesiąc wcześniej nakładem Wydawnictwa Literackiego ukaże się biografia Muńka Staszczyka autorstwa Rafała Księżyka pt. "King".

30 listopada w Klubie Stodoła w Warszawie Muniek Staszczyk zagra pierwszy i jedyny w tym roku klubowy koncert z nowym zespołem. W programie koncertu oprócz utworów z nowego albumu będzie można usłyszeć także hity T.Love i inne piosenki z różnych etapów kariery artysty. Na koncercie nie zabraknie gości specjalnych.

O początkach kariery Muniek Staszczyk opowiada Gazeta.pl >>

"POLA" - Muniek Staszczyk (tekst piosenki)

POLA BŁAGAM OBUDŹ SIĘ

SEN O POTĘDZE SKOŃCZYŁ SIĘ

W SWOJEJ ILUZJI NIE MOŻESZ TRWAĆ TAK DŁUGO

SPIKER Z ŁAPANKI WCISKA KIT

ROZBUDZA NARODOWY MIT

ON NIC NIE ZNACZY JESIENNĄ JEST SZARUGĄ

REF.

A TY MASZ SWOJE TROSKI

TWÓJ ŚWIAT NIE JEST BOSKI

NA ULICACH MIAST

ZAKRYWASZ TWARZ

JAK WIELU Z NAS

JAK WIELU Z NAS

POLA MUSISZ Z KOLAN WSTAĆ

BO TU JUŻ NIE MA Z CZEGO BRAĆ

W POCIĄGACH CZUJESZ SWĄD DOMOWEJ WOJNY

CHOCIAŻ NIE JESTEŚ NAJPIĘKNIEJSZA

I NA WYBIEGACH MASZ GORSZE MIEJSCA

NA KONTYNENCIE CZY JEST KTOŚ TAK SAMOTNY.

REF.

BO TY MASZ SWOJE TROSKI...

O POLA OSZUKUJĄ CIĘ

I CIĄGLE UŻYWAJA CIĘ

I GWAŁCĄ CIĘ

I MODLĄ SIĘ DO CIEBIE

O POLA NIE DAJ SIĘ IM

O POLA NIE DAJ SIĘ IM

O POLA NIE, DASZ RADĘ WIERZĘ W CIEBIE...

REF.

WIEM ŻE MASZ SWOJE TROSKI…

Zobacz wideo
Więcej o: