Kraków. Rozpoczął się Wodecki Twist Festiwal. 350 chórzystów zaśpiewało "Zacznij od Bacha"

W piątek 7 czerwca rozpoczął się Wodecki Twist Festiwal. W czasie trzydniowego wydarzenia muzycznego wystąpią takie gwiazdy jak Chris Botti, Kayah, Dawid Podsiadło, Anna Maria Jopek, Matt Dusk, Alicja Majewska, Brodka, Urszula Dudziak i Aga Zaryan.
Zobacz wideo

Tegoroczny Wodecki Twist Festiwal to druga edycja tego wydarzenia. Festiwal ten rozpoczął się o godzinie 10:00 na Rynku Głównym w Krakowie, gdzie 16 chórów, czyli 350 chórzystów z całej Polski, zaśpiewało wspólnie utwór „Zacznij od Bacha”, aby uczcić pamięć zmarłego w 2017 roku Zbigniewa Wodeckiego.

 

Wodecki Twist Festiwal po raz drugi zawitał do Krakowa. Kto zagra w ciągu kolejnych trzech dni?

Pierwszy dzień wydarzenia Wodecki Twist Festiwal zostanie poświęcony trąbce. Jest to jeden z dwóch najważniejszych w twórczości Wodeckiego instrumentów. 7 czerwca na scenie w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie zagrają Chris Botti, Kayah, Piotr Wojtasik Quintet, Michael "Patches Stewart, Anna Maria Jopek oraz projekt "Chameleon". 

Drugi dzień festiwalu odbędzie się pod hasłem "Chwytaj dzień". 8 czerwca festiwalowe koncerty odbędą się w Centrum Kongresowym ICE. Zagrają tam m.in. Dawid Podsiadło, Brodka, Aga Zaryan, Urszula Dudziak i Alicja Majewska. 

W ostatni dzień festiwalu poświęconego pamięci Zbigniewa Wodeckiego odbędzie się koncert dla Tomasza Stańko. Swoimi występami uświetnią go m.in. Wojciech Waglewski, Marcin Pospieszalski oraz Piotr Wyleżoł.

Wodecki Twist Festiwal. "Próba zatrzymania uśmiechu i pogody ducha kochanego człowieka"

Wodecki Twist Festiwal to nie tylko koncerty, ale także seria darmowych wydarzeń towarzyszących, takich jak Wyspa Muzyki w Forum Przestrzenie czy Wodecki Twist: Dzieci dla najmłodszych melomanów, który odbędzie się w Krakowskim Forum Kultury.

- Festiwal to nie tylko hołd dla wspaniałego artysty, ale też próba zatrzymania uśmiechu i pogody ducha bardzo kochanego człowieka. Zatrzymania czasu w najznakomitszym momencie - radości grania i słuchania muzyki - powiedziała dyrektor artystyczna wydarzenia Katarzyna Wodecka-Stubbs dodając, że dla tegorocznej edycji festiwalu ważna jest różnorodność muzyczna i pokoleniowa. - Płyniemy przez big bit, standardy, jazz, szalone lata siedemdziesiąte - powiedziała Wodecka-Stubbs w rozmowie z portalem krakow.pl.

Pełny program festiwalu można znaleźć na stronie wodeckitwistfestiwal.pl.

Więcej o: