Dawid Podsiadło zaśpiewał przebój Zbigniewa Wodeckiego. "Obłędne wykonanie", "ciary na całym ciele"

Dawid Podsiadło był jednym z wykonawców, którzy wystąpili podczas Wodecki Twist Festival w Krakowie. Piosenkarz wzruszył zebraną publiczność wykonaniem utworu "Lubię wracać tam, gdzie byłem".
Zobacz wideo

"Lubię wracać tam, gdzie byłem" to przepiękna piosenka, którą skomponował Zbigniew Wodecki. Autorem słów jest natomiast Wojciech Młynarski. Wykonanie Zbigniewa Wodeckiego jest niepowtarzalne, ale podczas Wodecki Twist Festival, odbywającego się w weekend w Krakowie, na scenie z utworem zmierzył się Dawid Podsiadło.

Dawid Podsiadło zaśpiewał przebój Zbigniewa Wodeckiego - "Lubię wracać tam gdzie byłem"

Jeden z najpopularniejszych polskich artystów ostatnich lat nie przekombinował, nie zmieniał za bardzo oryginału, ale jednocześnie słychać w tym wykonaniu cechy charakterystyczne dla przebojów Podsiadły. Widzowie koncertu to docenili. Zamieszczona w sieci piosenka zbiera także coraz więcej entuzjastycznych, pełnych emocji komentarzy.

 

Wśród słów, które można znaleźć na You Tubie, znalazły się choćby takie:

Ciarki i skupienie. Genialnie Dawid - jak dla mnie ta piosenka dostała nowe tchnienie... nie mogę przestać słuchać, bo lubię wracać tam gdzie byłam już...
Obłędne wykonanie.
Mega, ciary na całym ciele!!!

Trudno nie zgodzić się z tym, co napisał jeden z użytkowników serwisu:

Szkoda, że pan Wodecki nie doczekał, abyście mogli to razem zaśpiewać. Byłoby niebiańsko, chociaż i tak jest pięknie.

Chociaż od śmierci Zbigniewa Wodeckiego minęły już dwa lata, jego muzyka ciągle jest popularna - między innymi dzięki albumowi "1976: A Space Odyssey", który "śpiewający muzyk" (jak sam o sobie mówił artysta) nagrał w 2015 roku z Mitch & Mitch Orchestra and Choir, oraz wydanej w zeszłym roku płycie "Dobrze, że jesteś" (właśnie zdobyła status platynowej) czy organizowanemu od 2018 roku Wodecki Twist Festival (nad którym czuwa córka muzyka, Kasia Wodecka-Stubbs).

Dawid Podsiadło zaśpiewał na festiwalu poświęconym pamięci i twórczości Wodeckiego obok m.in. Moniki Brodki, Sławka Uniatowskiego, Meli Koteluk czy Alicji Majewskiej.

Więcej o: