Opole 2019 startuje już dziś. Na scenie m.in. Majka Jeżowska, Varius Manx, Tulia i Sylwia Grzeszczak [PROGRAM]

Dzisiaj rusza Opole 2019 - po raz 56. artyści pojawią się na Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu.
Zobacz wideo

W tym roku organizatorzy zapraszają m.in. na koncert "Od Opola do Opola" i "Nie pytaj o Polskę #30latwolności", w którym wystąpią artyści urodzeni po 1989 roku.

Opole 2019 startuje już dziś. Na scenie m.in. Majka Jeżowska, Varius Manx, Tulia i Sylwia Grzeszczak

Opole 2019, które jest nazywane "świętem polskiej piosenki", odbędzie się od 14 do 17 czerwca 2019 roku. Jak prezentuje się program tegorocznego festiwalu? 14 czerwca (piątek) rozpocznie się koncertem zatytułowanym "Od Opola do Opola", w którym zaśpiewają m.in. reprezentantki Polski na Eurowizji - Tulia, Majka Jeżowska, Varius Manx, Kortez, Roksana Węgiel, Ania Dąbrowska czy Edyta Górniak.

Później, w "Debiutach" widzowie usłyszą m.in. zwycięzcę programu "Szansa na Sukces. Opole 2019" i laureata Festiwalu Zaczarowanej Piosenki.

W sobotę najpierw odbędzie się koncert konkursu "Premier". Jego zwycięzcę wyłoni jury oraz widzowie TVP 1 w głosowaniu SMS. O wygraną powalczą m.in. Izabela Trojanowska oraz Szymon Wydra & Carpe Diem. Druga część koncertu zatytułowana ">>Walizki pełne snów...<<, Czyli podróż poety" to występ artystów takich jak Olga Bończyk czy Marek Kaliszuk, którzy zaprezentują piosenki autorstwa m.in. Jeremiego Przybory, Agnieszki Osieckiej, Marka Grechuty i Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.

W niedzielę na scenie pojawią się wykonawcy urodzeni po 1989 roku. Będą to m.in. Michał Szpak, Margaret, Sarsa, Natalia Nykiel czy Dawid Kwiatkowski. Koncert jest zatytułowany "Nie pytaj o Polskę #30latwolności". Tego samego wieczoru w Opolu wystąpią również gwiazdy polskiej piosenki, które zaśpiewają nagrane w ostatnim trzydziestoleciu przeboje. Będą to m.in. De Mono, Kobranocka, Krzysztof Cugowski czy Katarzyna Cerekwicka.

A na "Scenie alternatywnej TVP Kultura" w poniedziałek, już po oficjalnym zakończeniu festiwalu w Opolu, będzie można usłyszeć m.in. The Dumplings i Tomka Lipińskiego. Motywem przewodnim tego koncertu będzie 60. lat polskiego rocka.

Opole 2019 - program festiwalu

Od Opola do Opola - 14 czerwca (piątek) godz. 20:15

Debiuty - 14 czerwca (piątek) godz. 22:30

Premiery - 15 czerwca (sobota) godz. 20:15
Walizki moje pełne snów… - 15 czerwca (sobota) godz. 22:20

Nie pytaj o Polskę - #30LATWOLNOŚCI - 16 czerwca (niedziela) godz. 20:15

Scena alternatywna - 17 czerwca (poniedziałek) godz. 21:00

Wszystkim wykonawcom w opolskim amfiteatrze będzie towarzyszyła Orkiestra Grzegorza Urbana oraz Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie. Organizatorem festiwalu w Opolu jest Telewizja Polska we współpracy z Narodowym Centrum Polskiej Piosenki. 

Więcej o: