Pectus i Kasia Popowska śpiewają Młynarskiego - posłuchaj singla "Najlepiej być w podróży"

"Najlepiej być w podróży" to pierwszy singiel zapowiadający nowy album z premierowymi utworami zespołu Pectus. Tekst do utworu napisał Wojciech Młynarski, a razem z zespołem zaśpiewała go Kasia Popowska.

Jubileuszowa płyta grupy, z gośćmi specjalnymi, zostanie wydana z końcem tego roku z okazji przypadającego w 2020 roku 15-lecia zespołu. W zapowiadającej wydawnictwo piosence "Najlepiej być w podróży", w duecie z wokalistą zaśpiewała Kasia Popowska.

- "Najlepiej być w podróży" to pierwsza piosenka z jubileuszowego albumu, który napisałem w drodze na Teneryfę. Ponadczasowy tekst Wojciecha Młynarskiego, o poszukiwaniu lepszego, dodaje skrzydeł. Natomiast głos Kasi Popowskiej pięknie oddaje zwiewność kompozycji - mówi Tomek Szczepanik, wokalista zespołu. - Myślę, że ta piosenka jest tak naprawdę pytaniem do słuchacza czy "Najlepiej jest w podróży". Czy, gdy już odnajdziemy sens, potrafimy go docenić? - dodaje.

 

Wszystkie znajdujące się na płycie piosenki powstały do tekstów Wojciecha Młynarskiego. Zostały znalezione w archiwach, muzeach. Wśród gości na płycie znajdą się m.in. Kayah, Kasia Cerekwicka, Natalia Szroeder, Małgorzata Ostrowska.

Link do piosenki w sklepach cyfrowych.

Pectus tworzą: Tomasz Szczepanik (kompozytor/autor tekstów/wokal/lider zespołu), Marek Szczepanik (perkusja/śpiew), Mateusz Szczepanik (bas/śpiew), Maciej Szczepanik (gitara/śpiew). Do tej grupa ma na koncie sześć albumów.

Więcej o: