Dave Mustaine ma raka gardła, Megadeth odwołuje koncerty. "Leczenie już się rozpoczęło"

Dave Mustaine - wokalista zespołu Megadeth i były gitarzysta Metaliki, choruje na raka gardła. W oświadczeniu poinformował o podjętym leczeniu i odwołanych koncertach.

Oświadczenie muzyka pojawiło się na oficjalnym profilu facebookowym Megadeth.

Dave Mustaine ma raka gardła, Megadeth odwołuje koncerty. "Leczenie już się rozpoczęło"

- Zdiagnozowano u mnie raka gardła. To oczywiście coś, czego nie należy lekceważyć i czemu należy stawić czoła - ale wcześniej mierzyłem się z przeszkodami. Ściśle współpracuję z moimi lekarzami i opracowaliśmy plan leczenia, który ich zdaniem ma 90 proc. szans na powodzenie. Leczenie już się rozpoczęło - napisał we wpisie skierowanym do fanów Dave Mustaine.

Ze względu na stan zdrowia wokalisty, Megadeth musi odwołać większość koncertów zaplanowanych na ten rok. Mustaine zapewnia, że zespół wróci na scenie tak szybko jak będzie to możliwe, a na razie razem z kolegami będzie pracował w studio.

Dave Mustaine był gitarzystą w pierwszym składzie grupy metalowej Metallica, ale rozstał się z nią w 1983 roku - jeszcze przed premierą pierwszej płyty "Kill' Em All". Muzyk został wyrzucony z zespołu ze względu na nadużywanie alkoholu i sposób, w jaki traktował resztę kolegów. Krótko potem założył Megadeth, z którym zdobył siedem nominacji do nagród Grammy.

Rammstein wydał nową płytę. Teksty są mocne, ale żaden nie przeraża tak jak ten do "Puppe" o dziecięcej prostytucji >>

Megadeth razem z zespołami: Metallica, Slayer i Anthrax tworzy Wielką Czwórkę Thrash Metalu. Mustaine i spółka mają na koncie 15 albumów studyjnych - ostatni zatytułowany "Dystopia" ukazał się w 2016 roku.

Więcej o: