Ukazał się "zaginiony" utwór Whitney Houston w nowej wersji. To pierwsza jej piosenka wydana od dziesięciu lat

"Higher Love" to cover utworu Steve'a Winwooda, który Whitney Houston zaśpiewała jeszcze w latach 90. Nagranie jednak dopiero teraz doczekało się swojej premiery dzięki norweskiemu muzykowi szerzej znanemu jako Kygo.

Whitney Houston piosenkę "Higher Love" zaśpiewała w 1990 roku na swoim koncercie w Tokio. Słuchać go do tej pory mogli tylko szczęśliwi właściciele japońskiej reedycji jej albumu "I'm Your Baby Tonight". Piosenka miała trafić także do szerszej dystrybucji, ale z tych planów zrezygnowano. Po 29 latach to się w końcu zmieniło. 

>>Kevin Costner wyjawił sekret związany z plakatem do filmu "Bodyguard"<<

Kygo & Whitney Houston - "Higher Love". Zaginiony utwór Whitney w nowej wersji!

Nad nagraniem zaczął pracować Kygo - jeden z najpopularniejszych producentów muzycznych i DJ-ów na świecie - Kyrre Gørvell-Dahll. To za jego sprawą piosenka zyskała nowe życie i teraz wszyscy możemy jej posłuchać:

 

Sam Kygo zdradził:

Dla mnie to prawdziwy zaszczyt. Kiedy spadkobiercy Whitney zwrócili się do mnie z propozycją tej współpracy, uznałem że to wyjątkowa szansa. Whitney to jedna z najlepszych wokalistek w historii. Zaaranżowałem ten utwór na nowo i jestem bardzo zadowolony z finalnego efektu.

Pat Houston z wytwórni Sony Music podkreśla z kolei:

Jesteśmy bardzo zadowoleni z efektów tej współpracy. Wiedzieliśmy, że Kygo będzie właściwym producentem dla tego utworu i że jego produkcja pozwoli pokazać głos Whitney tak, jak zapamiętały go jej fani. Przypomnienie tego utworu z katalogu Whitney umożliwi kolejnemu pokoleniu zapoznanie się z jej dorobkiem. Bądźcie gotowi, by zatańczyć do tego porywającego i inspirującego utworu, który jest dowodem talentu Kygo oraz przypomnieniem, dlaczego wszyscy zakochaliśmy się w Whitney.

Ostatni raz nowy utwór piosenkarki został wydany 10 lat temu. Wtedy na rynek trafiła piosenka "I Look To You".

Whitney Houston, zaraz po Madonnie jest artystką, której udało się sprzedać największą liczbę płyt w historii - nakład wszystkich jej albumów wynosi 200 milionów egzemplarzy. Według Księgi Rekordów Guinnessa piosenkarka była także artystką z największą liczbą wyróżnień muzycznych za swoje dokonania.

Whitney Houston zmarła przedwcześnie w wieku 49 lat. 11 lutego 2012 roku utonęła we własnej wannie -  była pod wpływem narkotyków. Dwa dni wcześniej ostatni raz zaśpiewała publicznie - to była piosenka  "Yes Jesus Loves Me". 

>>"Midsommar". Zagraniczni krytycy są zachwyceni horrorem i zdjęciami, które robił polski operator>>>

Więcej o: