GrubSon pobił rekord polskiego YouTube'a. Jako pierwszy raper przebił barierę disco-polo

GrubSon dokonał czegoś, co wcześniej udawało się tylko muzykom disco-polo. Jego piosenka "Na szczycie" jako pierwszy utwór hip-hopowy zdobyła ponad 100 mln wyświetleń na YouTubie.

GrubSon może poszczycić się nie lada dokonaniem w środowisku polskiego hip-hopu. To właśnie jego hit "Na szczycie" z 2009 roku jako pierwszy utwór z tego muzycznego nurtu uzyskał ponad 100 mln wyświetleń. Wcześniej nie udało się to żadnemu innemu raperowi.

>>Arnold Schwarzenegger i Jackie Chan zagrali w najdroższym rosyjskim filmie w historii<<

GrubSon bije hip-hopowy rekord, ale inni go gonią

Utwór "Na szczycie" zadebiutował w sieci 26 października 2009 roku - trafił wtedy na kanał wytwórni MaxFloRec. I to właśnie ta wytwórnia właśnie chwali się teraz sukcesem.

Co więcej, piosenka ta szybko stała się bardzo popularna wśród miłośników górskich wędrówek. Sam artysta o tym powiedział w wywiadzie z "Freshmag":

Kilka lat temu dowiedziałem się, że ten utwór jest czymś w rodzaju hymnu dla wielu pasjonatów gór oraz ludzi, którzy profesjonalnie się wspinają.


Być może sukces utworu kryje się w jego genezie. Sam GrubSon w tej samej rozmowie tłumaczył:

Utwór mówi o życiu i śmierci, o bólu i nadziei, o tęsknocie i miłości. To wszystko dotyka nas bezpośrednio, więc utożsamiamy się z tym. Napisałem ten utwór po osobistej tragedii. Myślę, że to, co trafiło do ludzi to szczerość. To właśnie pozwala mi wierzyć, że muzykę trzeba przeżyć.

Ale jak zwracają uwagę redaktorzy serwisu Glamrap, "Na szczycie" może już niedługo stracić pozycję lidera. Gonią go już młodsi raperzy - duet Taconafide czy Kaen. To właśnie klipowi do piosenki "Zbyt wiele" tego drugiego wróży się pobicie rekordu GrubSona - ma 91 mln odsłon.

Warto jednak zaznaczyć, że np. popularny utwór Sławomira "Miłość w Zakopanem" ma na liczniku ponad 201 mln odtworzeń, "Przez Twe Oczy Zielone" zespołu Akcent 170 mln, "Ona tańczy dla mnie" grupy Weekend 119 mln, a Czadoman i jego "Ruda tańczy jak szalona" ma 111 mln - a wszystkie te utwory pojawiły się na YouTubie później niż "Na szczycie". 

>>Żebrowski zamiast Cavilla. Polacy zażartują z ludzi ściągających nielegalnie serial "Wiedźmin"<<

Więcej o: