Beyonce zagrała w "Królu Lwie". Wykorzystała to na nowej płycie i w piosence "Spirit" [POSŁUCHAJ]

Już niedługo do kin wejdzie "Król Lew" - Beyonce w amerykańskim dubbingu użyczyła głosu jednej z głównych bohaterek. To doświadczenie zainspirowało ją do stworzenia specjalnej płyty poświęconej tej animacji. Można już posłuchać jej piosenki "Spirit", która znalazła się także w oficjalnej ścieżce dźwiękowej filmu.
Zobacz wideo

Beyonce, zdobywczyni 23 statuetek Grammy, ogłosiła, że już wkrótce ukaże się jej najnowszy album pt. "The Lion King: The Gift", czyli "Król Lew: Dar". Płyta na sklepowe półki trafi w tym samym dniu, w którym odbędzie się polska premiera filmu Disneya, czyli 19 lipca. Beyonce zapewnia, że dzięki temu wydawnictwu da światu zupełnie nowe doświadczenia w dziedzinie muzycznego opowiadania historii - twierdzi, że to będzie "dźwiękowe kino".

>>>"Król Lew". Są pierwsze recenzje: "Ten film na zawsze zmieni sposób, w jaki patrzymy na kino"<<

Beyonce wyda płytę o "Królu Lwie". Nowa piosenka

Beyonce zaprosiła do współpracy najróżniejszych artystów z Afryki i razem z nimi stworzyła album zainspirowany "Królem Lwem". Wśród tych utworów znajduje się właśnie singiel "Spirit", który amerykańscy widzowie usłyszą w kinie. Posłuchajcie go także i wy:

 

Beyonce wydała w tej sprawie oświadczenie, donosi Variety. Piosenkarka zachęca i zapewnia, że czekają na nas wyjątkowe przeżycia:

To dźwiękowe kino. To zupełnie nowa jakość storytellingu. Chciałam zrobić coś więcej, niż tylko wyszukać kolekcji piosenek zainspirowanych filmem. To mieszanka gatunków i stylów, która nie stanowi jednego dźwięku. Słychać tu wpływy wszelkich gatunków - od R&B, pop, hip-hop po afrobeat.
Chciałam, żeby wszyscy wyruszyli w podróż, w trakcie której złożą własną opowieść w całość. Każda piosenka została napisana, by oddać narrację filmu, po to, by słuchacz miał szansę stworzyć własne uniwersum, gdy będzie się wsłuchiwał we współczesną interpretację znanych motywów.
Bardzo ważne dla mnie było to, by muzykę stworzyli nie tylko najciekawsi i najbardziej utalentowani artyści, lecz także by wyprodukowali to najlepsi afrykańscy producenci. Autentyczność i serce były dla mnie istotne.

Poza płytą Beyonce ukaże się także oficjalna ścieżka dźwiękowa stworzona przez Hansa Zimmera i reżysera Jona Favreau. Na niej też znajdzie się nowa wersja pioseneki "Can You Feel The Love Tonight" w wykonaniu Beyonce i Donalda Glovera, który w amerykańskiej wersji dubbigu gra Simbę.

>>"Król Lew". Znamy polską obsadę. Na liście m.in. Stuhrowie i Żmijewski<<

Więcej o: