Męskie Granie 2019 startuje już w sobotę. Sprawdzamy, kto zagra w Poznaniu

Męskie Granie 2019 to już dziesiąta odsłona tej imprezy. Pierwszy z serii tegorocznych koncertów odbędzie się w Poznaniu. Na pewno będzie można na żywo usłyszeć singiel "Sobie i Wam".
Zobacz wideo

Na scenie w poznańskiej Cytadeli zaprezentują się m.in. Nosowska, Organek i The Dumplings. Będzie też można usłyszeć takie zespoły jak Bitamina i Łąki Łan czy zobaczyć premierową odsłonę instalacji artystycznej przygotowanej przez kolektyw PanGenerator.

Męskie Granie 2019 w Poznaniu - od rocka po hip hop

Bitamina zaprezentuje swój najnowszy materiał z wydanej właśnie płyty "Kwiaty i korzenie", a Łąki Łan na pewno da publiczności wiele energii. W elektroniczne rejony zabierze zebranych Nosowska, a gitarowe granie zaserwuje zespół Organek. Na scenie pojawią się także The Dumplings i projekt hip-hopowy projektowi Sokół + Goście.

Męskie Granie to także scena Ż - w Poznaniu zagrają na niej Marta Zalewska - laureatka konkursu Męskie Granie Young, elektroniczny duet RAT KRU, zespół Rebeka koncertujący z materiałem z płyty "Post Dreams", mieszające rock z bluesem i funkiem The Cassino oraz eteryczne Tęskno.

Nosowska, Igo, Organek i Zalewski, którzy w tym roku tworzą skład Męskie Granie Orkiestra, z towszeniem muzyków: Marcin Macuk, Michał FOX Król, Piotr Pawlak, Michał "Malina" Maliński oraz Bartek Pająk, po raz pierwszy na żywo wykonają tegoroczny hymn trasy - "Sobie i Wam".

Męskie Granie 2019. "Sobie i Wam" to będzie hit czy kit? "Fajna ta piosenka, taka nienajlepsza" [REAKCJE] >>

- Podczas koncertu w Poznaniu publiczność będzie mogła nie tylko posłuchać doskonałej polskiej muzyki, ale także obcować z różnorodnymi formami sztuki – mówi Ewa Kierlik, Marketing Manager Marki Żywiec. – Z okazji specjalnej edycji projektu zaprosiliśmy do współpracy kolektyw PanGenerator, który przygotował inspirowany muzyką projekt artystyczny. Jego premierowa odsłona będzie mieć miejsce właśnie w Poznaniu. Publiczności z pewnością spodoba się także wyjątkowa oprawa wizualna oraz niespodzianka podsumowująca dziesięciolecie trasy – dodaje Kierlik.

Więcej o: