Polscy fani Rammstein przygotowali dla zespołu niespodziankę. Zapraszają do akcji wszystkich uczestników koncertu

Rammstein już 24 lipca zagra koncert na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Polski fanklub zespołu chce sprawić, żeby dla muzyków to było wyjątkowe i godne zapamiętania wydarzenie. Dlatego też wymyślili, jak publiczność może uatrakcyjnić koncert dla siebie i dla artystów.
Zobacz wideo

Rammstein w tym roku wydał pierwszą od 10 lat i od razu wywołał niemałe zamieszanie jeszcze zanim ukazał się pierwszy teledysk do piosenki "Deutschland". Teraz kontrowersyjni muzycy są w trakcie trasy koncertowej promującej ich najnowszy album. W jej ramach zawitają także do Chorzowa. Polski fanklub zespołu przygotował na tę okazję własną oprawę artystyczną, dzięki której publiczność może sprawić, że stadion będzie wyglądał jeszcze bardziej spektakularnie - jak wiadomo, Rammstein nie szczędzi widowni ognistych efektów specjalnych. 

>>>Rammstein pokazał nowy teledysk do piosenki "Auslander". Od premiery zobaczyło go 3,5 mln osób<<

Polscy fani Rammstein przygotowali dla zespołu niespodziankę

Tak zwana "inicjatywa koncertowa" jest już swego rodzaju tradycją. Za każdym razem, kiedy Rammstein przyjeżdża do Polski, fanklub organizuje na widowni happeningi. Przy wybranych utworach publiczność jest zachęcana do tego, by np. za pomocą latarek stworzyć wielką flagę Polski na widowni. Do udziału zaproszeni są wszyscy uczestnicy wydarzenia - dla jak najlepszego lepszego efektu oczywiście.

W tym roku nie jest inaczej, oficjalny polski fanklub Feurrader ma pomysł na to, jak zrobić na niemieckich muzykach wrażenie. Oto krótka instrukcja streszczająca, co należy zrobić, kiedy zespół zacznie grać  "Deutschland  remix by RZK", "Engel" oraz kiedy ta piosenka się skończy.  

Kiedy zabrzmi "Deutschland remix by RZK" w wykonaniu gitarzysty Richarda Z. Kruspe fanklub sugeruje:

Zróbmy dyskotekę na stadionie dla DJ-a Richarda i jego tancerzy! Nie będziemy spoilerować tym, którzy nie wiedzą jak to wygląda na żywo, ale uwierzcie nam, widok jest wart zapamiętania! 

Co i kiedy będzie potrzebne? Na stronie czytamy - "Glowsticki i różne inne gadżety,np. świecące uszka, okulary czy kulki mieniące się wieloma kolorami, idealnie zdadzą egzamin podczas tego klubowego brzmienia! Wyciągamy je po utworze 'Diamant', wtedy Richard Kruspe za konsoletą gra swój remiks 'Deutschland'." Co więcej, załatwienie takich gadżetów nie jest kosztowną zabawą - ''Paczkę 100 sztuk glowsticków można znaleźć na portalach aukcyjnych już od 12 złotych! Podzielcie się z ludźmi wokół Was! UWAGA! Prosimy o nie aktywowanie świecących gadżetów przed remiksem". 

Następny etap to piosenka "Engel". Wtedy też na stadionie ma powstać gigantyczna flaga Polski. Oto, co trzeba zrobić:

Podczas grania akustycznej wersji "Engel" na małej scenie, osoby będące na trybunach proszone są o świecenie latarkami ze swoich telefonów, a osoby będące na płycie stadionu - o przygotowanie czerwonego światła na ekranie swoich smartfonów bądź użycie czerwonych glowsticków. 

To nie jest koniec. Po tej samej piosence jeden z członków zespołu wyruszy w podróż po stadionie na pontonie, który publiczność będzie przerzucać własnymi rękami. Na tę okazję zostały przygotowane specjalne kartki z logo zespołu i cytatami z ich piosenek. Ich wzory można pobrać tutaj. 

Fanklub podkreśla:

Koniecznie pamiętajcie, by podzielić się kartkami z innymi uczestnikami koncertu! Kartki wyciągamy w momencie, gdy zespół schodzi z małej sceny po utworze "Engel" i trzymamy przez cały czas rejsu pontonami przez płytę! 

Jeśli komuś zabraknie czasu na zorganizowanie tych gadżetów, a jednak zapragnie wziąć udział w tej zabawie, to nic straconego. Fanklub będzie rozdawać kartki i glowsticki przed koncertem, jak również w trakcie jego trwania. Przypominamy, koncert odbędzie się 24 lipca w Chorzowie. 

>>Rammstein nawiązał w teledysku do Holokaustu. Nic dziwnego, że polska prawica jest zachwycona [ANALIZA]<<

Więcej o: