Zanim Narodowy z Podsiadłą, to jeszcze płyta. Taco Hemingway zapowiada nowy album

Taco Hemingway, który w ostatnich latach stał się jednym z najpopularniejszych polskich raperów, zrobił fanom niespodziankę i ogłosił, że już w sierpniu usłyszymy jego czwarty studyjny album "Pocztówka z WWA, Lato '19". Do udziału w nagraniach Taco po raz pierwszy w swojej solowej karierze zaprosił gości.
Zobacz wideo

Taco Hemingway niedawno szturmem wziął polskie listy przebojów i sprzedaży płyt, kiedy razem z Quebonafide wypuścił album "Soma 0,5 mg". Krążek pokrył się poczwórną platyną i był drugim najchętniej kupowanym przez Polaków wydawnictwem w 2018 roku. Przez sześć poprzednich lat Taco konsekwentnie prezentował rokrocznie płytowe nowości. Tym razem też nie zawiódł swoich miłośników. W social mediach, gdzie z reguły nie jest aktywny, raper opublikował informacje o nadchodzącej premierze "Pocztówki z WWA, Lato '19".

Recenzja "Cafe Belga": Taco Hemingway nowej płyty wyraźnie nie dopracował, choć zdarzają mu się genialne momenty >>

Taco Hemingway o nowym albumie: "Czas wymienić lustro na teleskop"

Raper zapowiedział powrót do korzeni, jeśli idzie o tematykę albumu. Na początku kariery zasłynął opowiadaniem historii z Warszawą w tle i jednoznacznie wygląda na to, że ponownie usłyszymy go w takim wydaniu. "Po roku 2018, erze silnego skupiania się na sobie (“SOMA” + “Café Belga” + “Flagey”), czas wymienić lustro na teleskop i wrócić do obserwowania miasta i społeczeństwa" - napisał Filip Szcześniak na swojej stronie internetowej.

"Pocztówka z WWA, Lato '19" będzie wyjątkowa również dlatego, że Taco Hemingway zdecydował się na sześć kolaboracji z nieznanymi jeszcze gośćmi. Mają to być ludzie "dość zróżnicowani pod kątem muzycznym i osobowościowym". Możemy podejrzewać, że wśród nich znajdzie się Dawid Podsiadło, z którym Filip Szcześniak wystąpi na (teraz już wyprzedanym) koncercie na Stadionie Narodowym 28 września. 

Dawid Podsiadło i Taco Hemingway mogą pobić rekord Coldplay. Bilety na koncert zostały prawie całkowicie wyprzedane >>

Taco Hemingway: "Pocztówka" to nie rozprawka, epopeja ani moralitet, tylko seria dźwięków i garść obserwacji

Na koniec opublikowanej wiadomości do słuchaczy Taco Hemingway zapowiedział:

Jako że nic mnie tak nie mierzi jak mitologizacja poetów, muzyków i artystów, powiem to najprościej jak się da: przed tobą znajduje się seria dźwięków i garść obserwacji. Tylko i aż tyle. Nie jest to rozprawka ani reportaż. Nie jest to esej ani epopeja. Nie jest to manifest, memoir ani moralitet. Jest to pocztówka. Oto kilka opowieści z Warszawy. Ode mnie, dla was. Niechaj umili wam to kolejne burzliwe lato.

"Pocztówka" ukaże się 9 sierpnia. Oto tracklista albumu:

01. Człowiek z dziurą zamiast krtani
02. Antysmogowa maska w moim carry-on baggage (feat. ?)
03. Leci nowy Future
04. W piątki leżę w wannie (feat. ?)
05. WWA VHS (feat. ?)
06. Wytrawne (z nutą desperacji)
07. Wujek Dobra Rada
08. Tijuana (feat. ?)
09. Sanatorium (feat. ?)
10. Alert RCB (feat. ?)
11. Kabriolety

Dawid Podsiadło wypuścił kapitalny teledysk do piosenki "Trofea". Fani: Kurczę, jaka obsada. Szok! >>

Więcej o: