Aleksander Bem nie żyje. Był założycielem zespołu Bemibek i bratem Ewy Bem

Aleksander Bem nie żyje. Zmarł 17 lipca we Freiburgu. Muzyk był współzałożycielem zespołu Bemibek, który w 1972 roku zmienił nazwę na Bemibem. Miał 71 lat.

Aleksander Bem zmarł w wieku 71 lat po długiej chorobie nowotworowej. Perkusista, wokalista i kompozytor od ponad 40 lat mieszkał w Niemczech. O śmierci Aleksandra Bema poinformowało JazzForum. 

Aleksander Bem nie żyje. Współtworzył z Ewą Bem zespół Bemibek

Aleksander Bem urodził się w 1948 roku. Pochodził z rodziny o bogatych tradycjach muzycznych. Razem z młodszą siostrą Ewą uczył się gry na instrumentach perkusyjnych. W 1970 roku wraz z siostrą, Andrzejem Ibkiem i Tadeuszem Gogoszem założyli zespół Bemibek. Grupa zasłynęła z łączenia w swojej muzyce jazzu, rocka i latynoskich brzmień - wielu porównywało ich do słynnego Sergio Mendesa. Bemibek wylansował takie przeboje jak "Podaruj mi trochę słońca", "Sprzedaj mnie wiatrowi" czy "Nie bójmy się wiosny". 

Bem był także muzykiem sesyjnym i jako perkusista brał udział w nagraniach m.in. Stana Borysa, Maryli Rodowicz czy Tadeusza Woźniaka. Grał w zespołach Quorum, Pięciu czy Burano and Leske Rom. Brat Ewy Bem kilka dekad spędził w Niemczech, gdzie zmarł 17 lipca. 

Więcej o: