Koncert Rammstein w Chorzowie. Szczegóły wydarzenia [godzina, utrudnienia w ruchu]

W środę 24 lipca na Stadionie Śląskim w Chorzowie wystąpi grupa Rammstein. Koncert odbywa się w ramach trasy promującej najnowszą płytę zespołu. Sprawdź, jakie są najważniejsze szczegóły dotyczące tego wydarzenia.
Zobacz wideo

Najnowsza płyta Rammstein wydana została po 10 latach przerwy. Trasa koncertowa "Europe Stadium Tour" rozpoczęła się 23 maja od występu w niemieckim Gelsenkirchen. Zespół wykonuje podczas niej średnio 23 utwory oraz dwa bisy. Większość utworów, które usłyszymy w Polsce, pochodzić będzie z najnowszej płyty "Rammstein", ale pojawią się także najlepsze piosenki z płyt "Mutter", "Herzeleid", "Sehnsucht", "reise, reise" i "Liebe ist fur alle da".

Koncert Rammstein w Chorzowie - o której?

Stadion Śląski w Chorzowie zostanie otwarty dla uczestników wydarzenia o godzinie 17:00. Według informacji organizatora koncert supportującego Duo Jatekok rozpocznie się o godzinie 20:00. O 21:00 na scenie zagrać ma już zespół Rammstein. Podane godziny mogą oczywiście ulec niewielkim zmianom.

Koncert Rammstein w Chorzowie - co trzeba ze sobą zabrać? Czego nie wniesiesz na stadion?

Do wejścia na teren Stadionu Śląskiego upoważnia bilet na koncert oraz ważny dokument tożsamości - dowód osobisty, prawo jazdy, paszport, legitymacja szkolna lub studencka. Na wydarzenie można zabrać ze sobą telefon komórkowy, aparat kompaktowy oraz lornetkę. 

Na koncert nie zostaną wpuszczone osoby, które będą chciały wnieść niedozwolone przedmioty: torby większe od formatu A4, przedmioty pirotechniczne (race, petardy, farby), wuwuzele, materiały reklamowe i ulotki, wskaźniki laserowe czy transparenty i flagi o wymiarach większych niż 1,5 x 2 metry.

 

Na teren wydarzenia nie można wnosić napojów w puszkach oraz butelek (bez względu na ich pojemność i materiał wykonania). Dodatkowo niedozwolone są aparaty fotograficzne z wymienną optyką, kamery, laptopy, tablety, ipady i selfie sticky. Z wejściem na koncert mogą mieć problem także osoby, które założą buty o metalowych zakończeniach, łańcuchy czy ozdoby z kolcami. Na terenie Stadionu Ślaskiego udostępniony zostanie płatny depozyt (cena 50 zł).

Koncert Rammstein w Chorzowie - utrudnienia w ruchu

W bezpośrednim sąsiedztwie stadionu liczba miejsc parkingowych zostanie ograniczona, dlatego lepiej tego dnia wybrać komunikację miejską. Z powodu koncertu uruchomione zostaną dodatkowe kursy oraz nowe linie. W okolice Stadionu Śląskiego najłatwiej dostać się liniami tramwajowymi nr 0, 6, 9, 11, 19 oraz autobusami 820, 830 i 840. Dodatkowo w Chorzowie wprowadzony zostanie ruch kierunkowy na ulicy Parkowej. Na pół godziny przed koncertem, od godziny 16:30 wprowadzony zostanie zakaz skrętu z ulicy Katowickiej w ulicę Parkową.

Wszystkie szczegóły na temat dojazdu i parkingów można sprawdzić w informatorze przygotowanym przez Live Nation.

Więcej o: