Nowa płyta Taco Hemingwaya już w sieci! Muzyk rapuje o osobach LGBT+. "Koleś, jak masz chłopaka..."

Nowa płyta Taco Hemingwaya jest już w dostępna w sieci. W tekstach 11 nowych utworów z albumu "Pocztówka z WWA, lato'19" artysta nie stroni od komentarzy na temat aktualnej sytuacji społeczno-politycznej w kraju. Rapuje m.in. o społeczności osób LGBT+.

Taco Hemingway zrobił swoim fanom niespodziankę. Choć zapowiadał, że jego nowa płyta ukaże się 9 sierpnia, już 23 lipca udostępnił wszystkie utwory z albumu "Pocztówka z WWA, lato'19" w internecie. Miłośnicy jego muzyki mogą słuchać "Pocztówki..." za darmo na YouTube, Spotify i Apple Music lub pobrać ją z oficjalnej strony rapera. 9 sierpnia to data premiery płyty na nośniku fizycznym.

"Pocztówka z WWA, lato'19". Taco Hemingway rapuje o sytuacji w kraju

Odkąd album "Pocztówka z WWA, lato'19" Taco Hemingwaya pojawił się w sieci, krytycy i rzesze fanów analizują teksty 11. nowych utworów muzyka. Nie brakuje w nim aluzji i komentarzy na temat aktualnej sytuacji społeczno-politycznej Polski. Raper nawiązuje w swoich utworach do takich spraw jak strajk nauczycieli ("ich spódnice skąpsze są niż pensje ich nauczycieli") czy sytuacja osób niepełnosprawnych ("w kraju, w którym ludzie nienawidzą swoich rodaków 'Pomoc dla niepełnosprawnych, k...., z moich podatków? Nie ma szans'").

Taco Hemingway wspiera społeczność LGBT+? "Koleś, jak masz chłopaka, to zabieraj go na randki"

Uwagę osób analizujących teksty Taco Hemingwaya przykuły także fragmenty dotyczące społeczności LGBT+, w tym parę wersów z utworu "Kabriolety". Muzyk rapuje w nim: 

Ciągle martwię się o młodych Polaków.Jedyny pomysł to się zabić lub spi***olić na zachód. Chociaż w sumie nie, bo się bardzo boisz Arabów, boisz pedałów, boisz wrogów oraz swoich sąsiadów.

Wielu uważa, że fragment ten jest doskonałym komentarzem do wydarzeń z pierwszego Marszu Równości w Białymstoku, gdzie osoby LGBT+ i ich sojusznicy zostali zaatakowani przez osoby ze środowisk kibicowskich i nacjonalistycznych.

Na płycie "Pocztówka z WWA, lato'19" znajduje się jeszcze jedna wzmianka o osobach nieheteronormatywnych. W utworze "Wujek Dobra Rada" słyszymy: "Jak masz dziewczynę, to zabieraj ją na randki. Koleś, jak masz chłopaka, to zabieraj go na randki". Fani uważają, że Taco Hemingway wspiera w ten sposób środowisko LGBT+.

Więcej o: