Rammstein solidarny z osobami LGBT+. Tęczowa i biało-czerwona flaga na koncercie w Chorzowie

Podczas środowego koncertu Rammstein w Chorzowie, muzycy "płynąc" przez tłum fanów, machali flagą Polski oraz tęczową flagą, będącą symbolem ruchu na rzecz osób LGBT+. Zespół wyraził w ten sposób solidarność z osobami nieheteronormatywnymi na kilka dni po ataku na Marsz Równości w Białymstoku.
Zobacz wideo

Środowy koncert zespołu Rammstein odbył się na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Przyszły na niego rzesze fanów niemieckiej grupy. Muzycy zagrali zarówno popularne utwory ze starych płyt, jak i piosenki z najnowszego albumu pt. "Rammstein".

Rammstein wspiera osoby LGBT+. Muzycy "płynęli" na pontonach, machając tęczową flagą

Artyści z grupy Rammstein przygotowali dla polskich fanów niespodziankę. Podczas utworu "Engel" członkowie zespołu "przepłynęli" pontonami niesionymi na rękach fanów, machając dwoma flagami - biało-czerwoną oraz tęczową. 

Przekaz niemieckich muzyków był jasny - w ten sposób wyrazili swoją solidarność z polską społecznością LGBT+ i jej sojusznikami. Nie przez przypadek. W ostatnią sobotę podczas pierwszego Marszu Równości w Białymstoku jego uczestnicy zostali zaatakowani przez osoby ze środowisk kibicowskich, nacjonalistycznych i homofobicznych.

Ważny gest muzyków z zespołu Rammstein. Fani nie kryją wzruszenia

Gest muzyków z zespołu Rammstein był dla wielu fanów wzruszającą chwilą. "Cudowny moment, łzy w oczach", "Jestem tak dumna i tyle to dla mnie znaczyło", "Wspaniały gest dla wyniszczanych w Polsce mniejszości LGBT" - piszą na Twitterze fani grupy.

Marsz Równości w Białymstoku

W sobotę 20 lipca w Białymstoku odbył się pierwszy w tym mieście Marsz Równości. W tym samym czasie została zorganizowana kontrmanifestacja. Osoby biorące udział w Marszu Równości zostały zaatakowane - uczestnicy kontrmanifestacji bili ich, obrzucali kamieniami, petardami czy jajkami, wyzywali ich. Zaatakowani zostali także policjanci ochraniający zgromadzenie.

W mieście powołano specjalną grupę policjantów, zajmującą się identyfikacją osób biorących udział w blokowaniu sobotniego Marszu Równości w stolicy Podlasia.

Marsz Równości w Białymstoku. Kolejne miasta protestują przeciwko przemocy [MAPA] >>

Więcej o:
Komentarze (109)
Rammstein solidarny z osobami LGBT+. Tęczowa i biało-czerwona flaga na koncercie w Chorzowie
Zaloguj się
 • taroudant

  Oceniono 57 razy 35

  Pisowska tępa hołota nie zareagowała, bo jej tam nie było, Rammsein to nie disco-polo.

 • kazek100

  Oceniono 23 razy 19

  Jest coś znaczącego w tym, że wszyscy wybitni artyści są ludźmi o otwartych głowach. Natomiast paru takich, których znam osobiście, a którzy mniej czy bardziej koniunkturalnie poparli PiS, tworzy na siłę i raczej chłam.
  Pomyślcie - od 30 lat nasze państwo wspiera Kościół na wszelkie możliwe sposoby, także finansowe. Ile wybitnych dział kultury powstało w kręgu twórców katolickich w tym czasie? Takich naprawdę ważnych? Palców jednej ręki starczy aż nadto.

 • tempa-dzida2

  Oceniono 34 razy 16

  Gdyby nie ta nachalna propaganda, pewnie w Polsce nie było by problemu z LGBT.
  Ciekawe, że NAJGŁOŚNIEJ WRZESZCZĄ "PANOWIE" W SUKIENKACH !!!!
  Czyżby chcieli zagłuszyć ze wszech miar słuszne, żądania ukarania kościelnych pedofili ????

 • c.t.k

  Oceniono 18 razy 14

  Ilu posłów nie zostałoby wpuszczonych do Sejmu RP, gdyby na drzwiach wisiała nalepka; Strefa wolna od LGBT?

 • marywil2012

  Oceniono 15 razy 9

  im więcej sprzeciwiania się przemianom społecznym tym szybciej będą się utrwalać. Tylko kryptogeje boją się przyznania praw gejom. Nie bójcie się, przecież nikt was nieukamieniuje ani nie zabije, przecież Polacy nie stosują wprost Biblii. Gdyby tak było, to ich kobiety puszczające się to z jednym to z drugim kobiety dawno by już zginęły z ręki pobożnego tłumu (patrz Marta Kaczyńska).

  Jarek, to do ciebie. Po pierwsze z badań wynika, że wśród bliźniąt jednojajowych jest znacznie więcej gejów / lesbijek. Czy to twój kazus nie wiem ale zapewnie tak. Przecież nikt nie zagląda ci do sypialni. Wieść niesie, że nie masz członka, tudzież jaj. ale tym lepiej. To też jest w porządku. NIe wstydź się. Uczyń, jak z każdej cechy zaletę. Po prostu wyjdź z szafy. Jakbyś sobie znalazł jakiegoś miłego partnera lub partnerkę to byś trochę wyluzował.

 • franiux

  Oceniono 27 razy 9

  Czekam na komentarze biskupów.

 • achaszwerosz

  Oceniono 11 razy 7

  Jak to samo zrobi teraz sabaton to już widzę to masowe heblowanie tatuaży... XD

 • miroslawa_potrzeba

  Oceniono 12 razy 6

  Jakże milo. I zaskakująco...
  No i wstyd dla nas...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX