Behemoth rozpoczyna trasę ze Slipknotem i udostępnia nowy teledysk "Sabbath Mater"

Behemoth udostępnił nowy klip do utworu "Sabbath Mater" z ostatniego albumu "I Loved You At Your Darkest". Polski zespół właśnie rozpoczyna amerykańską trasę wraz z grupą Slipknot w ramach festiwalu Knotfest.
Zobacz wideo

Behemoth to jeden z najbardziej utytułowanych zespołów w historii polskiej muzyki rozrywkowej. Grupa jest znana na całym świecie wśród miłośników mocnych metalowych brzmień. 26 lipca Behemoth rozpoczyna trasę koncertową po prawie całych Stanach Zjednoczonych w ramach festiwalu Knotfest, gdzie wystąpi obok słynnej amerykańskiej formacji Slipknot. Grupa zaprezentowała teraz teledysk do singla "Sabbath Mater".

Rammstein solidarny z osobami LGBT+. Tęczowa i biało-czerwona flaga na koncercie w Chorzowie >>

Mroczne wideo do singla "Sabbath Mater" zespołu Behemoth

"Sabbath Mater" pochodzi z najnowszego, jedenastego już albumu Behemotha "I Loved You At Your Darkest". Płyta otrzymała nagrodę Fryderyk 2019 w kategorii: album roku (metal). Klip do singla ma w sobie wszystko to, za co fani zespołu lubią go najbardziej. Możecie obejrzeć teledysk poniżej:

 

Teledysk do "Bohemian Rhapsody" osiągnął miliard wyświetleń. Queen pokazał nową wersję >>

Behemoth - pierwszy polski zespół notowany na liście Billboard 200

Zespół Behemoth, który powstał w 1991 roku, jest pierwszą polską grupą, której wydawnictwo znalazło się na liście sprzedaży Billboard 200. W 2007 roku płyta "The Apostasy" była notowana w pierwszym tygodniu sprzedaży na miejscu 149.

Liderem zespołu jest Adam "Nergal" Darski, który odpowiada za główny wokal oraz gitarę prowadzącą i rytmiczną. Nergal został okrzyknięty przed Decibel Magazine jednym z 20 najlepszych gitarzystów deathmetalowych. W Polsce szerszej publiczności dał się poznać m.in. jako juror w pierwszej edycji programu "The Voice of Poland".

Pozostałymi członkami Behemotha są Zbigniew "Inferno" Promiński (perkusja) i Tomasz "Orion" Wróblewski (gitara basowa, wokal). Na trasie koncertowej ze Slipknotem wystąpi też stały gitarzysta koncertowy i sesyjny zespołu, Patryk "Seth" Szyber. 

The Beatles znowu razem. Paul McCartney i Ringo Starr zagrali w Los Angeles pierwszy raz od 53 lat [WIDEO] >>

Więcej o: