Taco Hemingway i jego "Pocztówka z WWA, lato 2019" z rewelacyjnym wynikiem na YouTubie

Taco Hemingway wypuścił swoją nową płytę "Pocztówka z WWA, lato'19" i jego nowe utwory użytkownicy YouTuba odsłuchali już ponad 17 mln razy - wynik ponad 15 mln osiągnął w zaledwie tydzień.
Zobacz wideo

Premiera nowej płyty była przewidziana na 9 sierpnia, ale Taco Hemingway zaskoczył fanów i udostępnił swoje utwory w internecie już we wtorek, 23 lipca. Tłumaczył, że to "zmyłka", a sierpniowa data dotyczy premiery albumu na nośniku fizycznym. Tydzień wystarczył artyście, żeby osiągnąć wynik 15,7 mln wyświetleń na YouTubie. W tym momencie to już ponad 17 mln!

Najwięcej ma oczywiście duet, w którym Taco Hemingway śpiewa z Dawidem Podsiadło, zatytułowany "W piątki leżę w wannie". Ten materiał na YouTubie został odtworzony już 3,7 mln razy. 

 

Taco Hemingway - oto liczby wyświetleń poszczególnych piosenek z nowej płyty:

1. W piątki leżę w wannie ft. Dawid Podsiadło – 3,7 mln

2. Sanatorium ft. Dawid Podsiadło, Rosalie. – 1,8 mln

3. Człowiek z dziurą zamiast krtani – 1,7 mln

4. Alert RCB ft. schafter – 1,5 mln

5. Kabriolety – 1,4 mln

6. Leci nowy future – 1,4 mln

7. Antysmogowa maska w moim carry-on baggage ft. Pezet – 1,4 mln

8. WWA VHS ft. Ras – 1,2 mln

9. Wujek dobra rada – 1,1 mln

10. Tijuana ft. Kizo – 1 mln

11. Wytrawne (z nutą desperacji) – 0,95 mln

 "To jedenaście nowych piosenek, w których Taco w jakimś sensie powraca do swoich korzeni. Już w pierwszej chwili uwagę zwraca miłe puszczenie oka do jego wczesnych, "warszawskich" płyt - to pojawiające się między utworami charakterystyczne sample z filmów z czasów PRL." - recenzował w środę rano Przemysław Gulda dla Gazeta.pl. 

Taco Hemingway - recenzujemy nowy album. "Pocztówka z WWA, lato '19" przyszła priorytetem >>

"Wraz z wydaniem 'Trójkąta warszawskiego' obiecałem więc sobie, że - celem spłacenia długu - moje albumy zawsze trafiać będą do internetu za darmo. Oto najnowszy z nich. 'POCZTÓWKĘ' wrzucam klasycznie bez singli, teledysków i promocji, bo pilnie muszę zakończyć już ten etap prac. Bo chcę skupić się na kolejnym projekcie. Bo jest lipiec. Bo to moje piosenki i moja decyzja. Bo tak" - pisał muzyk na Facebooku, ogłaszając informację o dostępności nowych kawałków.

To pierwszy raz, gdy na studyjnym krążku Hemingwaya pojawiają się goście. Oprócz Dawida Podsiadły są to Pezet czy Rosalie.

Więcej o: