Henri Belolo nie żyje. Współtwórca Village People miał 82 lata

Producent muzyczny Henri Belolo nie żyje. Współtwórca sukcesu grupy Village People zmarł w wieku 82 lat.

Informację o śmierci Belolo umieściła na Twitterze między innymi jego wytwórnia Scorpio Music, którą producent stworzył.

Henri Belolo nie żyje. Bez niego nie byłoby Village People i "YMCA"

Główny wokalista Village People Victor Willis w oświadczeniu dla "Rolling Stone" zdradził, że prywatny pogrzeb zmarłego 3 sierpnia Belolo już się odbył, ale on i koledzy chcieliby zorganizować mu publiczne pożegnanie. 

"Jestem zdruzgotany informacją o śmierci Henriego Belolo, który był moim producentem, mentorem i współtwórcą Village People" - napisał. - "Zostawił po sobie imponujący dorobek, który ukształtował cały gatunek disco - dodał Willis. 

Francuski producent urodził się w 1936 roku w Maroko, najpierw pracował jako DJ w Paryżu, a w 1973 roku wyjechał do Stanów Zjednoczonych. W USA on i Jacques Morali stworzyli w 1977 roku zespół Village People, którego członkowie nosili przebrania charakterystyczne dla bohaterów fantazji gejów, symboli "macho" takich jak budowlaniec, żołnierz czy policjant. Choć sam Beloli nie był homoseksualistą, mocno wspierał środowisko i walczył z uprzedzeniami.

Zespół ma ma na koncie przeboje takie jak "Macho Man", "In the Navy", "Go West" a także "Y.M.C.A.".

Więcej o: