Krzysztof Zalewski wyrusza w trasę koncertową i będzie się bił z Grubsonem. Fanów czeka wiele wrażeń

Po sukcesie kwietniowego koncertu na warszawskim Torwarze Krzysztof Zalewski rusza na podbój kolejnych miast. Jak zapowiada wytwórnia Kayax, na trasie nie zabraknie niespodzianek. Jesienią odbędzie się też ciekawe wydarzenie, podczas którego dojdzie do wyjątkowego starcia Zalewskiego z raperem Grubsonem.

Powiedzieć o Krzysztofie Zalewskim "człowiek orkiestra" to jak nic nie powiedzieć. Artysta w trakcie swoich występów prezentuje cały wachlarz rozmaitych umiejętności muzycznych. Jedną z form, które sobie upodobał, jest jego autorski "Solo Act". Zalewski sam gra na wszystkich dostępnych na scenie instrumentach, a następnie nagrywa je na żywo i zapętla, będąc całkowitym panem dźwiękowej sytuacji. 

W kwietniu Krzysztof Zalewski zagrał swój "Solo Act" dla kilku tysięcy słuchaczy zgromadzonych na warszawskim Torwarze, niedawno dał świetnie przyjęty koncert na Dużej Scenie festiwalu Pol'and'Rock, a tego lata aktywnie uczestniczy w trasie Męskie Granie jako członek Orkiestry Męskiego Grania. Artysta nie myśli o odpoczynku - na jesień zapowiedział krótką muzyczną wyprawę po największych miastach Polski.

Jesienno-zimowa trasa Krzysztofa Zalewskiego. Gdzie i kiedy będzie można zobaczyć artystę?

Podczas tournée Zalewski zagra jedynie pięć koncertów, ale za to w naprawdę imponujących salach.  Publiczność zapozna się z zaaranżowanymi na nowo utworami z płyt "Zelig”, „Złoto” i „Zalewski śpiewa Niemena”. Muzyk szykuje też nowy repertuar, który zasili jego nadchodzący album. 

Trasa "Krzysztof Zalewski Solo Act" zahaczy o:

30.10 – Kraków (ICE Kraków)
03.11 – Wrocław (Narodowe Forum Muzyki)
29.11 – Łódź (Wytwórnia)
11.12 – Gdańsk (Teatr Szekspirowski)
15.12 – Poznań (Pawilon 2 MTP).

Choć na liście zabrakło Warszawy, stołeczni fani Zalewskiego nie powinni się martwić. Choć "Solo Act" wybrzmiał na Torwarze wiosną, artysta powróci na tę samą scenę 21 listopada w bardzo interesującej odsłonie. Będzie... bił się z Grubsonem. 

GrubSon pobił rekord polskiego YouTube'a. Jako pierwszy raper przebił barierę disco-polo >>

21 listopada na Torwarze wyjątkowy pojedynek - Krzysztof Zalewski kontra Grubson

Tej jesieni do Warszawy po siedmiu latach wraca Red Bull SoundClash. W jego pierwszej edycji zmierzyli się ze sobą Acid Drinkers i Fisz Emade Tworzywo. Tym razem w szranki staną właśnie Krzysztof Zalewski i Grubson. Zgodnie z zapowiedziami organizatorów stawką będzie "triumf w wyjątkowym starciu między gatunkami, a zwycięzcę bitwy wybierze publiczność siłą głosu swoich gardeł". Poniżej możecie zobaczyć wideo promujące wydarzenie:

Zobacz wideo

Podczas Red Bull SoundClash artyści wystąpią na przeciwległych scenach rozdzielonych przez publiczność. Rywalizacja przebiegnie według precyzyjnie określonego scenariusza. Najpierw Zalewski i Grubson będą musieli wykonać własne wersje znanych hitów. W drugiej rundzie panowie zamienią się granymi utworami, ale pozostaną w swojej własnej stylistyce. Następnie muzyk i raper zaprezentują własne piosenki w premierowych i niesłyszanych nigdy wcześniej wersjach – gatunki muzyczne na żywo narzuci im DJ. W finale na każdej ze scen pojawią się goście specjalni, którzy mogą przechylić szalę zwycięstwa w jedną lub drugą stronę. 

Wejściówki na Red Bull SoundClash można kupić już od teraz za pośrednictwem strony Red Bull, a bilety na trasę "Solo Act" wchodzą do sprzedaży w piątek, 9 sierpnia. Z niecierpliwością czekamy na nadchodzące wydarzenia!

Więcej o: