Nie żyje Cezary Szlązak. Ostatni lider 2 plus 1 zmarł w wieku 72 lat

W poniedziałek 12 sierpnia zmarł Cezary Szlązak. Ostatni lider zespołu 2 plus 1 odszedł w wieku 72 lat.

O śmierci muzyka poinformowała Dyrekcja Związku Artystów Wykonawców STOART. Cezary Szlązak zmarł w poniedziałek 12 sierpnia. Najbardziej znany był z utworów skomponowanych razem z zespołem 2 plus 1. 

Cezary Szlązak nie żyje. Saksofonista zmarł w wieku 72 lat

Cezary Szlązak urodził się 21 lutego 1947 roku w Warszawie. Był polskim saksofonistą, wokalistą i kompozytorem. Grał także na akordeonie, klarnecie, fortepianie, organach i innych instrumentach klawiszowych). Tworzył głównie w gatunkach takich jak: soul, folk, pop i pop-rock.

Karierę muzyczną zaczynał w latach 60. Wtedy współpracował z grupami Warszawskie Kuranty i Pięciu. W 1967 roku wziął udział w sesji nagraniowej zespołu Tajfuny, podczas której zaprezentował swój utwór "Zielone wzgórza nad Soliną". Piosenka ta szybko stała się przebojem.

Najbardziej znany jest jednak ze współpracy z zespołem 2 plus 1 w latach 1971-1992 i ponownie od 1998 roku. W pierwszych latach działania grupy powstały jego najbardziej popularne utwory takie jak "Windą do nieba", "Nic nie boli" i "Requiem dla samej siebie".

Więcej o: