Odwołano koncerty Placido Domingo. Dziewięć kobiet oskarżyło go o molestowanie seksualne

Śpiewak operowy Placido Domingo broni się przed oskarżeniami o molestowanie seksualne, jakie wysuwa wobec niego dziewięć kobiet. W operze w Los Angeles wszczęto dochodzenie w sprawie tych doniesień, a dwie instytucje zdecydowały się odwołać koncerty z jego udziałem.
Zobacz wideo

Kobiety, które zarzucają Placido Domingo molestowanie seksualne, twierdzą, że jako jeden z najsłynniejszych śpiewaków operowych świata wykorzystywał swoją pozycję, by zmuszać je do relacji o podłożu seksualnym. Niektóre z nich uważają, że odrzucenie jego propozycji zrujnowało im kariery. Tylko jedna z nich zdecydowała się ujawnić swoje nazwisko - Patricia Wulf. 

Placido Domingo oskarżony o molestowanie seksualne 

Zgodnie z zeznaniami poszkodowanych kobiet, śpiewak miał je molestować na przestrzeni ponad 30 lat. Do incydentów miało także dochodzić m.in. w Washington Opera, której Domingo był najpierw dyrektorem artystycznym, a później dyrektorem generalnym. Patricia Wulf w rozmowie z agencją AP powiedziała, że kiedy dostała angaż w waszyngtońskiej operze, wydawało jej się, że dostała życiową szansę. Dodaje, że doświadczenie szybko zmieniło się niekończący się koszmar. "Czuję ulgę, że w końcu wyjawiłam prawdę" - powiedziała dziennikarzom. Chce tym samym "pomóc innym kobietom, by miały siłę powiedzieć 'nie'" mężczyznom na stanowiskom.

Oświadczenie Domingo 

Placido Domingo w wydanym oświadczeniu podkreśla, że oskarżenia padają ze strony anonimowych kobiet, dotyczą wydarzeń sprzed trzydziestu lat i brak w nich jakichkolwiek konkretów. Opera w Los Angeles, w której Domingo od 2003 roku był dyrektorem generalnym, poinformowała, że powoła grupę składającą się z osób z zewnątrz do zbadania tych oskarżeń.

Urodzony w Hiszpanii Placido Domingo jest jedną z największych gwiazd opery XX wieku, śpiewał w słynnym trio Trzech Tenorów wraz z Luciano Pavarottim i Jose Carrerasem. 78-letni Placido Domingo, obecnie klasyfikowany jest jako baryton. Mimo zaawansowanego wieku nadal koncertuje w wypełnionych po brzegi salach.

Odwołane koncerty Placido Domingo

W związku z oskarżeniami wobec śpiewaka, dwie placówki kulturalne zdecydowały się odwołać jego występy. Pierwsza to Orkiestra Filadelfijska, która wycofała swoje zaproszenie na uroczystości otwarcia sezonu 18 września. Opera w San Francisco także odwołała jeden z jego koncertów, który miał się odbyć 6 października. Metropolitan Opera w Nowym Jorku poinformowała, że poczeka na wyniki dochodzenia zespołu opery z Los Angeles, zanim podejmie jakiekolwiek decyzje w sprawie dalszej współpracy z artystą.

Placido Domingo nagrał ponad sto albumów i otrzymał 14 nagród Grammy. W tym roku dał czterotysięczny koncert w swojej trwającej 60 lat karierze.

Więcej o:
Komentarze (33)
Odwołano koncerty Placido Domingo. Dziewięć kobiet oskarżyło go o molestowanie seksualne
Zaloguj się
 • c.t.k

  Oceniono 8 razy 8

  Warren Beaty miał podobno - 12 775 kobiet, tak przynajmniej twierdzi jego biograf Peter Biskind .
  Ciekawe czy wszystkie pamięta?

 • true_lysander

  Oceniono 9 razy 5

  Jeżeli oskarżenia okażą się fałszywe, lub niemożliwe do udowodnienia, każda z tych kobiet złoży się jak rozumiem na odszkodowanie za utracone dochody i zapłaci karę za straty moralne? To pójdzie w setki tysięcy USD. Oskarżasz fałszywie, powodujesz złamanie czyjejś kariery ? Ryzykuj tyle samo, ile traci twoja niewinnie oskarżona ofiara.

 • Van der Seck

  Oceniono 7 razy 5

  Slicznie Wam wyszlo sformulowanie: "mezczyznom na stanowiskom". Wy tak sami z siebie i na trzezwo? Wow.

 • student_zebrak

  Oceniono 6 razy 4

  30 lat temu to on sie raczej oganial od chetnych
  a o tej,ktora sie podpisala, nigdy nie slyszalem.

 • robertw18

  Oceniono 8 razy 4

  Tak jak p. V. Rosati nie narzekała na p. Weinsteina, tak i p. Górniak nie narzekała na p. Domingo...

 • gangut

  Oceniono 10 razy 4

  No przecież po to się zatrudnia kobiety w operze, nie? Po co jeszcze?

 • 2fat

  Oceniono 7 razy 3

  Nie dała umoczyć kija i dlatego nie zrobiła światowej kariery? Te które dały i nie zrobiły światowej kariery też powinny go oskarżyć.

 • elegancja_francja

  Oceniono 16 razy 2

  Bezczelne k@rwy najpierw sie podstawiaja zeby wpieprzyc sie do roboty a potem chca swiadectwo cnoty no i PIENIADZE

 • alixfernande

  Oceniono 1 raz 1

  Ponieważ bez pracy ludzkiej na ziemi nie ma sensu, jednym z powodów, dla których nasz bank pomaga wszystkim, którzy potrzebują kredytu, na realizację swoich projektów. Aby uzyskać więcej informacji, odpowiedz na nasz adres. Prosimy o kontakt

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX