Koniec The Dumplings? Zespół robi sobie długą przerwę i zapowiada pożegnalną trasę koncertową "Przykro mi"

Znany polski duet elektropopowy The Dumplings zawiesza działalność. Na razie nie wiadomo ile potrwa przerwa, ale z wpisu muzyków na Instagramie można się domyślać, że nie będzie krótka. Zespół ogłosił pożegnalną trasę "Przykro mi", która rozpocznie się w listopadzie.
Zobacz wideo

Polski duet muzyków The Dumplings ogłosił na swoim oficjalnym instagramowym profilu, że zawiesza działalność. Zespół gra razem od 2013 roku i wydał trzy albumy, na których znalazły się takie hity jak: "Betonowy Las" czy "Nie gotujemy".

Muzycy od 15 sierpnia zwiększali napięcie, tajemniczo pisząc na swoich profilach, że mają dla fanów ważną informację "trochę dobrą, trochę złą". Przed weekendem opublikowali post, w którym ogłosili chwilowe zawieszeniu zespołu i listę miast, które odwiedzą przed ostatecznym pożegnaniem.

The Dumplings zapowiedzieli zawieszenie działalności i pożegnalną trasę "Przykro mi"

Trasa "Przykro mi" rozpocznie się 8 listopada i potrwa aż do 28 grudnia. Łącznie artyści odwiedzą 15 polskich miast, a na liście przystanków są m.in. Wrocław, Łódź i Kraków.

Duet nie wyjaśnił dokładnie przyczyn swojej decyzji. Muzycy zapowiedzieli swój powrót, który najprawdopodobniej ma nastąpić dopiero za kilka lat. Na swoim profilu podziękowali również fanom za wsparcie, jakie otrzymali:

Przez ostatnie 6 lat graliśmy i nagrywaliśmy dla Was bez przerwy. Dziękujemy, że ciągle z nami jesteście i nas wspieracie w tym, co robimy. Teraz postanowiliśmy chwilkę odetchnąć i zrobić dłuższą przerwę, pozbierać nowe doświadczenia i wrócić ze zdwojoną siłą!!! Ale zanim to nastąpi zapraszamy na naszą ostatnią trasę: PRZYKRO MI. Naładujemy Was ogromem energii na kolejne lata bez nas!
 

The Dumplings to duet muzyków, tworzą go Justyna Święc i Kuba Karaś.  Ich kariera rozpoczęła się, gdy wysłali swoje nagrania Łukaszowi Jakóbiakowi znanemu z kanału "20m2 Łukasza". Od czasu gdy youtuber przeprowadził z nimi wywiad, stali się internetowym fenomenem. W 2014 roku młodzi artyści nagrali swój debiutancki album "No Bad Days" i pojawili się na dużych polskich festiwalach. Ich kariera od tamtego czasu nabrała szybkiego tempa. Rok później nagrali swój najpopularniejszy album "Sea You Later" i wyruszyli w trasę koncertową po całej Polsce. 

Więcej o: