Metallica w środę zagra w Warszawie. Legendarny zespół po raz dwunasty da koncert w Polsce

W ramach trasy "Metallica Worldwired Tour", James Hetfield i spółka mają przystanek również w Warszawie. Koncert już 21 sierpnia na PGE Narodowym.
Zobacz wideo

Metallica to zespół, który został założony w 1981 roku w Los Angeles. Znany z mocniejszych brzmień, heavymetalowy skład zasłynął z takich hitów jak: "Master of Puppets" czy "Nothing Else Matters".

Metallica w Warszawie. Kto zagra przed legendarnym zespołem na PGE Narodowym?

W ramach swojego tournée, Metallica przyjeżdża do Polski, by dać koncert w Warszawie na PGE Narodowym. Muzycy podbiją polską scenę 21 sierpnia razem ze swoimi supportami: zespołami Ghost i Bokassa. Obie grupy tworzą w klimatach hardrockowych i będą dobrą "rozgrzewką" przed energicznym i ostrym występem Metalliki.

 

Organizatorzy otwarcie bramek zaplanowali na godz.16.30. Pierwszym gościem specjalnym będzie norweski zespół Bokassa, a po nim na scenę wejdzie szwedzka formacja Ghost. O 20.15 możemy się już spodziewać rozpoczęcia koncertu Metalliki. Dach Stadionu pozostanie otwarty, więc warto się wyposażyć w pelerynę przeciwdeszczową lub składaną parasolkę (inne są niedozwolone).

 

Legendarny zespół grał w Polsce już 11 razy i okazuje się, że jeszcze mu mało. Drugi już koncert muzyków na PGE Narodowym to wydarzenie, na które bardzo czekają liczni fani grupy w Polsce. Polacy kupili ponad 744 tysiące albumów Metalliki, co daje zespołowi trzecie miejsce wśród najpopularniejszych zagranicznych artystów w kraju.

 

Metallica do dzisiaj pozostaje ikoną muzyki i wzorem dla wszystkich heavymetalowych i rockowych zespołów. Od czasu założenia w 1981 roku wydali 11 płyt z hitami, które weszły do kanonu muzyki współczesnej. Najbardziej popularnymi albumami pozostają: "Master of Puppets", " Kill'Em All", i "...And Justice for All". Zespół otrzymał wiele wyróżnień i nagród i pozostaje jednym z najważniejszych dla muzyki heavymetalowej na świecie. Artyści znani są niesamowitych koncertów, które pomogły im zbudować swoją karierę. I tym razem możemy się spodziewać emocji na środowym koncercie w Warszawie.

Więcej informacji na temat wydarzenia można znaleźć na stronie organizatora wydarzenia.

Więcej o: