Metallica wsparła polskie hospicjum. Muzycy przekazali pokaźną kwotę na ten cel

Metallica wspomogła Warszawskie Hospicjum dla Dzieci pokaźną sumą. Muzycy podkreślili, że było to możliwe dzięki fanom, którzy kupili bilety na koncert.
Zobacz wideo

Metallica jest jednym z najpopularniejszych zespołów na świecie i jednocześnie jednym z najbogatszych. By podzielić się swoim majątkiem, muzycy założyli fundację "All Within My Hands" i za jej pośrednictwem przekazują duże kwoty cele charytatywne.

Metallica przekazała darowiznę dla Warszawskiego Hospicjum

Przy okazji swojego koncertu w Warszawie zespół postanowił wspomóc Warszawskie Hospicjum dla Dzieci. Muzycy przekazali na cel 222 740 zł. W poście na fanpage'u swojej fundacji podkreślili, że możliwe było to dzięki każdemu fanowi, który kupił bilet na koncert 21 sierpnia w Warszawie.

Każdy z naszych polskich fanów, który kupił bilet na warszawski koncert pomógł Metallice zebrać pieniądze na Warszawskie Hospicjum dla Dzieci, która zajmuje się wspieraniem dzieci, młodzieży oraz młodych dorosłych i ich rodzin podczas walki z rakiem.

Metallica zaskoczyła swoich fanów. Na koncercie na PGE Narodowym zagrała "Sen o Warszawie"

Metallica przekazuje dochody z koncertów z trasy WorldWired na lokalne organizacje. Po koncercie w Czechach zespół wspomógł fundację, która dostarcza obiady dla dzieci z ubogich rodzin, a w Wiedniu przekazał datki na tamtejszy Caritas.

Więcej o:
Komentarze (9)
Metallica wsparła polskie hospicjum. Muzycy przekazali pokaźną kwotę na ten cel
Zaloguj się
 • j1200

  Oceniono 16 razy 14

  i to są Goście przez duże G. Szacun, choć nie grają w moich klimatach.

 • wesslingharald

  Oceniono 11 razy 9

  Lubia robić to co robią. Lubia pomagać. Nie mają żadnych kompleksów.... Hmm... dziwni goście. :)

 • zagraniczny-online

  Oceniono 9 razy 5

  ... a mogli na Rydzyka dac ...

 • prawdziwy_gonzo

  Oceniono 43 razy -37

  Ciekawe dlaczego nie przekazali tych pieniędzy na Owsiaka? Pewnie wiedzą już co to za gagatek. A jeszcze ciekawsze dlaczego nie wywiesili flagi LGTB+ na koncercie jak Ramstein.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX