Na urodziny Freddiego Mercury'ego nowy teledysk z przesłaniem. To animowana opowieść o miłości i AIDS

5 września 2019 roku Freddie Mercury skończyłby 73 lata. Nieodżałowany wokalista zespołu Queen został upamiętniony animowanym teledyskiem do utworu "Love Me Like There's No Tomorrow", który ma poszerzać świadomość odbiorców na temat życia z AIDS.
Zobacz wideo

Freddie Mercury, legendarna postać popkultury, zmarł w listopadzie 1991 roku w wyniku osłabienia odporności spowodowanego AIDS. Jego śmierć była dla świata jasnym sygnałem, że HIV i AIDS to prawdziwe problemy, na które należy zwracać zdecydowanie większą uwagę. Dla upamiętnienia bohaterskiej walki Mercury'ego z chorobą, jak również z okazji 73. rocznicy urodzin wokalisty, ukazała się wzruszająca ilustracja do utworu "Love Me Like There's No Tomorrow" z solowego albumu "Mr. Bad Guy". 

Poruszająca historia o miłości dwóch białych krwinek w teledysku do "Love Me Like There's No Tomorrow"

Twórcy animowanego wideo do piosenki Mercury'ego, Esteban Bravo i Beth David, podjęli współpracę z fundacją The Mercury Phoenix Trust działającą na rzecz walki z AIDS. Klip przedstawia historię miłosną dwóch białych krwinek, z których jedna jest zainfekowana wirusem HIV. "Ta perspektywa pozwoliła nam ukazać problem w bardzo bezpośredni sposób. Mogliśmy się zagłębić w rozmaite trudności bohaterów w ich wzajemnych relacjach, w postrzeganiu siebie oraz zmaganiu się z poczuciem uprzedzenia i lekceważenia ze strony społeczeństwa" - wyjaśnili Bravo i David. 

 

Rysownicy dodali:

Chcieliśmy opowiedzieć historię, która miała miejsce w życiu Freddiego, ale nie traktuje wprost o nim. Kryzys związany z AIDS w latach 80. to ogromna część historii LGBT+ i zarazem coś, z czym należy się obchodzić ostrożnie. Cienka linia leży między rzucaniem światła na problem a utrwalaniem stereotypu, więc staraliśmy się, by nie zaprezentować tu schematów, które zamiast wspomagać współczesne rozumienie AIDS, mogłyby mu zaszkodzić.

W komentarzach do teledysku fani Freddiego Mercury'ego nie kryją wzruszenia: 

O nie, nie byłam na to gotowa. Coś pięknego, mój Boże.
Jakim cudem mogę tęsknić tak bardzo za kimś, kogo nigdy nie poznałam?
Doprowadziło mnie to do płaczu. Cały koncept i symbolika przypomina mi Jima [Huttona, wieloletniego partnera Mercury'ego - red.] i Freddiego. To tak słodkie, a jednocześnie tak smutne...

Klip do "Love Me Like There's No Tomorrow" jest częścią wielkiego box setu poświęconego karierze Mercury'ego, opatrzonego nazwą "Never Boring". Kolekcja zawiera trzy płyty CD, płytę Blu-ray, płytę DVD i 120-stronicową książkę w twardej oprawie, w której znalazło się wiele niepublikowanych zdjęć z artystą oraz jego "przemyślenia i cytaty". Na całym świecie "Never Boring" ma być dostępna od 11 października.

Więcej o: