Mateusz Ziółko śpiewa "By bronić jej przed wrogiem pójdę w ogień" i promuje "Legiony". Zobacz teledysk

Zwycięzca "The Voice of Poland" i "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" Mateusz Ziółko nowym utworem promuje film "Legiony" z Sebastianem Fabijańskim, Wiktorią Wolańską i Bartoszem Gelnerem.
Zobacz wideo

Mateusz Ziółko to pianista, wokalista, autor muzyki i tekstów. Jest zwycięzcą III edycji "The Voice Of Poland" oraz X edycji programu "Twoja Twarz Brzmi Znajomo", zajął również pierwsze miejsce w konkursie Super Debiuty podczas 51. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. W listopadzie 2016 roku wydał utwór "W płomieniach", który w 2017 roku był najczęściej granym utworem w polskich rozgłośniach radiowych, a w serwisie YouTube osiągnął spektakularny wynik ponad 59 milionów wyświetleń.

"Legiony" - Mateusz Ziółko i Tabb - zobacz teledysk

W sieci zadebiutował najnowszy singiel muzyka – "Legiony", który promuje film Dariusza Gajewskiego o tym samym tytule.

 

"Legiony" to najdroższa krajowa superprodukcja od czasów "Miasta 44" – opowieść o miłości, młodości, walce i zwycięstwie, zrealizowana przy użyciu najnowocześniejszych technik filmowych. Budżet filmu wyniósł 27 milionów złotych.

Wielka historia w filmie jest tłem dla rozgrywającej się na pierwszym planie love story, w którą uwikłani są: Józek (Sebastian Fabijański) – dezerter z carskiego wojska, agentka wywiadu I Brygady – Ola (Wiktoria Wolańska) z Ligi Kobiet Pogotowia Wojennego oraz Tadek (Bartosz Gelner), narzeczony Oli, ułan i członek Drużyn Strzeleckich. Obok postaci fikcyjnych, których historie wzorowano na życiorysach prawdziwych legionistów, w filmie pojawiają się m.in. brygadier Józef Piłsudski (Jan Frycz), porucznik Stanisław Kaszubski ps. "Król" (Mirosław Baka), rotmistrz Zbigniew Dunin-Wąsowicz (Borys Szyc) i porucznik Jerzy Topór-Kisielnicki (Antoni Pawlicki).

Producentami filmu są Maciej Pawlicki i Adam Borowski. Autorami scenariusza Tomasz Łysiak, Dariusz Gajewski, Michał Godzic i Maciej Pawlicki. Reżyseruje Dariusz Gajewski – zdobywca Złotych Lwów na FPFF w Gdyni za film "Warszawa". "Legiony" będzie można oglądać w kinach od 20 września.

Więcej o: