Natalia Nykiel zawiesza karierę i wyjeżdża z Polski. "Planowałam to od kilku lat"

Natalia Nykiel poinformowała swoich fanów, że zawiesza na jakiś czas działalność muzyczną i wyjeżdża studiować za granicą.
Zobacz wideo

"Planowałam to sobie od kilku lat. Mianowicie studia za granicą. (...) Już jutro tak naprawdę wyjeżdżam, więc chciałam wam bardzo podziękować za to, co się wydarzyło" - powiedziała wokalistka tuż przed koncertem w Poznaniu, który był jej ostatnim tegorocznym występem. Zapewniła jednak, że wróci ze zdwojoną energią i to szybciej, niż się tego spodziewamy.

Nykiel w lutym 2017 obroniła pracę inżynierską na Wydziale Budownictwa i Inżynierii Środowiska na SGGW. Obecnie studiuje na Uniwersytecie Warszawskim - o czym także wspomina w wiadomości na Instagramie.

 

Natalia Nykiel w 2013 roku brała udział w programie "The Voice of Poland" i dotarła do finału. Chociaż nie udało się jej wygrać konkursu, wytwórnia płytowa zaproponowała jej kontrakt. Rok później na rynku ukazała się jej debiutancka płyta zatytułowana "Lupus Electro". Przy tym albumie z Nykiel pracowały m.in. Katarzyna Nosowska oraz Natalia Przybysz. Z tego albumu pochodzi popularny singiel "Bądź duży".

Jeszcze większy sukces osiągnął utwór "Error", który był wiosną 2016 roku najczęściej odtwarzaną piosenką w polskich rozgłośniach radiowych.

Do tej pory wydała dwa studyjne albumy - wspomniany "Lupus Electro" i "Discordia". Nykiel ma na koncie trzy nominacje do MTV Europe Music Awards w kategorii najlepszy polski wykonawca.

Więcej o: