Natalia Nykiel zawiesza karierę i wyjeżdża z Polski. "Planowałam to od kilku lat"

Natalia Nykiel poinformowała swoich fanów, że zawiesza na jakiś czas działalność muzyczną i wyjeżdża studiować za granicą.

"Planowałam to sobie od kilku lat. Mianowicie studia za granicą. (...) Już jutro tak naprawdę wyjeżdżam, więc chciałam wam bardzo podziękować za to, co się wydarzyło" - powiedziała wokalistka tuż przed koncertem w Poznaniu, który był jej ostatnim tegorocznym występem. Zapewniła jednak, że wróci ze zdwojoną energią i to szybciej, niż się tego spodziewamy.

Nykiel w lutym 2017 obroniła pracę inżynierską na Wydziale Budownictwa i Inżynierii Środowiska na SGGW. Obecnie studiuje na Uniwersytecie Warszawskim - o czym także wspomina w wiadomości na Instagramie.

 

Natalia Nykiel w 2013 roku brała udział w programie "The Voice of Poland" i dotarła do finału. Chociaż nie udało się jej wygrać konkursu, wytwórnia płytowa zaproponowała jej kontrakt. Rok później na rynku ukazała się jej debiutancka płyta zatytułowana "Lupus Electro". Przy tym albumie z Nykiel pracowały m.in. Katarzyna Nosowska oraz Natalia Przybysz. Z tego albumu pochodzi popularny singiel "Bądź duży".

Jeszcze większy sukces osiągnął utwór "Error", który był wiosną 2016 roku najczęściej odtwarzaną piosenką w polskich rozgłośniach radiowych.

Do tej pory wydała dwa studyjne albumy - wspomniany "Lupus Electro" i "Discordia". Nykiel ma na koncie trzy nominacje do MTV Europe Music Awards w kategorii najlepszy polski wykonawca.

Więcej o: