Ric Ocasek nie żyje. Lider pop-rockowego zespołu The Cars miał 75 lat

W niedzielę zmarł Ric Ocasek, muzyk znany z The Cars - jednego z najbardziej popularnych zespołów pop-rockowych. Mężczyzna został znaleziony w swoim apartamencie w Nowym Jorku. Miał 75 lat.

Jak podaje "The Guardian" informację o śmierci muzyka potwierdziła policja z Nowego Jorku. Mężczyzna został znaleziony w swoim apartamencie przez jego trzecią żonę, czeską modelką Paulinę Porizkovą. Byli w separacji od 2017 roku.

Nie żyje Ric Ocasek. Wokalista i gitarzysta The Cars zmarł w wieku 75 lat

Ric Ocasek, a właściwie Richard Theodore Otcasek urodził się w 1944 roku w Baltimore w Stanach Zjednoczonych. Pierwsze kroki w muzyce stawiał w zespole folk-rockowym Milkwood, gdzie poznał Bena Orra, późniejszego basistę i wokalistę The Cars.

W 1970 roku Ocasek i Orr przeprowadzili się do Bostonu, gdzie z Elliotem Eastonem założyli zespół Cap'n Swing. Grupa ten potem przekształciła się w The Cars, a do zespołu dołączyli klawiszowiec Greg Hawkes i perkusista David Robinson. W swojej muzyce wykorzystywali elektronikę, dzięki której zyskali popularność zwłaszcza w nurce New Romantic, wywodzącej się z Nowej Fali. 

Utwory zespołu The Cars znajdowały się na szczytach list przebojów pod koniec lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych XX wieku. Listy rozgłośni radiowych zdominowane były przez takie utwory jak "Drive", "Good Times Roll", "Shake It Up" czy "Just What I Needed". W 2018 roku zespół został uhonorowany w muzeum Rock and Roll Hall of Fame w Stanach Zjednoczonych. The Cars wydało łącznie sześć albumów studyjnych.

Zespół The Cars rozpadł się w 1988 roku. Rick Ocasek skupił się wtedy na karierze solowej. Nagrał w sumie siedem albumów. Dodatkowo został także producentem płyt takich zespołów jak Bad Brains, Guided by Voices and Hole, The Blue Album czy Green Album Weezer. W 2011 roku The Cars spotkało się w niepełnym składzie by nagrać kolejny album "Move Like This".

Więcej o:
Komentarze (5)
Ric Ocasek nie żyje. Lider pop-rockowego zespołu The Cars miał 75 lat
Zaloguj się
 • poppers68

  Oceniono 4 razy 4

  Ludzie!!!! The Cars i NEW ROMANTIC??????????
  Ja wiem, autorka czy autor tego newsa to inna generacja ale na Boga! Litości!
  Visage, Ultravox , Gary Numan, Tears For Fears, Spandau Ballet, Talk Talk, Duran Duran, Soft Cell, Heaven 17, The Human League i tak dalej..... w pierwszych latach kariery to były top grupy NEW ROMANTIC!
  The Cars od zawsze grało gitarową muzylę z klawiszami w tle w iście amerykańskiej nucie!
  Inaczej. Legenda Romantyków Muzyki Rockowej - Tomasz Beksiński przez lata odtwarzał m.in powyższe grupy w swoich audycjach. Nie emitował NIGDY The Cars!
  Starajcie się terminatorzy w redakcji, chociaż trochę :)

 • alberto_srapovoli

  Oceniono 3 razy 3

  Who's gonna drive you home tonight...?😢

 • josemari

  Oceniono 1 raz 1

  Heartbeat city. Słuchało się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX