Dave Mustaine z Megadeth o raku gardła: Lekarze są dobrej myśli. Zespół ma przyjechać do Polski

Wokalista Megadeth Dave Mustaine choruje na raka gardła, ale - jak właśnie poinformował fanów - jego lekarze są optymistami w związku z leczeniem. Megadeth co prawda odwołał większość tegorocznych koncertów, ale w przyszłym roku ma przyjechać m.in. do Polski.

Jak informuje wokalista na oficjalnym twitterowym koncie Megadeth, jest właśnie w trakcie ostatniego etapu zaplanowanego leczenia i jego lekarze są dobrej myśli jeśli chodzi o jego wynik.

Dave Mustaine z Megadeth: Z wami w narożniku walka jest łatwiejsza

Dave Mustaine pisze w oświadczeniu skierowanym do fanów:

Chcę wam podziękować za wsparcie i życzenia, które kierowaliście do mnie w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Nie mam słów, by opisać wdzięczność, jaką czuję za to, że tę trudną drogę pokonuję łatwiej dzięki temu, że mam was w swoim narożniku.

Muzyk dodał, że w ciągu kilku tygodni stan jego zdrowia zostanie poddany ewaluacji, a on oczywiście podzieli się nowymi informacjami z fanami.

Chociaż w czerwcu, gdy po raz pierwszy usłyszeliśmy o chorobie Mustaine'a, Megadeth odwołał większość koncertów zaplanowanych na 2019 rok, ma pojawić się na scenie podczas festiwalu Megacruise, który odbędzie się 13-18 października. Z kolei 12 lutego 2020 roku wystąpi w hali COS Torwar w Warszawie razem z Five Finger Death Punch.

Dave Mustaine był gitarzystą w pierwszym składzie grupy metalowej Metallica. Rozstał się jednak z grupą w 1983 roku - jeszcze przed premierą pierwszej płyty "Kill' Em All". Mustaine został wyrzucony z zespołu ze względu na nadużywanie alkoholu i sposób, w jaki traktował resztę kolegów. Niedługo potem założył Megadeath, z którym zdobył siedem nominacji do nagród Grammy i który razem z zespołami Metallica, Slayer i Anthrax tworzy Wielką Czwórkę Thrash Metalu.

Więcej o: